Sistemde farklı Windows ürün anahtarı var

Toprak Işıl

Picopat
Daha fazla  
Format attıktan sonra Windows otamatik olarak etkinleştirildi. Ardından yeni Microsoft hesabı açtım. Sonra merak ettim Windows nasıl otamatik etkinleşti diye. (Bu arada önceden format attığım zaman da Windows otamatik olarak etkinleşiyordu OEM keyden galiba. OEM key almadım Pc aldığım da anakarta gömülü olarak gelmiş olabilir.) ShowKeyPlus indirdim baktım ve kurulu key farklı bir ürün anahtarı. Nasıl oluyor bu? Ben key almadım hiç. Bu arada Sistem ayarların dan Etkinleştirme kısmına girdiğim de, Windows Microsoft hesabınıza bağlı dijital bir lisans ile etkinleştirildi yazıyor. Microsoft hesabımı format attıktan sonra açtım, yeni açtım yani.

Format atmadan önce sistem de KMSpico keyi kuruluydu. Bende korsan kullanmak istemedim. Anakarta gömülü OEM keyi kullanmak istedim format attım. Bu yüzden olabilir mi? Bi de KMSpico keyleri anakarta gömülür mü? Yani benim anakartıma gömülü key KMSpico keyi olabilir mi?

20210726_142331.jpg
Ekran Alıntısı.PNG

Bu sisteme girdiğiniz eposta adresinize bir dijital lisans tanımlanmış. Muhtemelen önceden windows 10'a ücretsiz yükseltme yaptıysanız ordan gelmiştir, bana da aynı şekilde dijital lisans gelmişti. Eğer durum buysa kurulum sırasında eposta adresinizi girdiğiniz an Windows lisanslanmıştır.

Bu sisteme girdiğiniz eposta adresinize bir dijital lisans tanımlanmış. Muhtemelen önceden windows 10'a ücretsiz yükseltme yaptıysanız ordan gelmiştir, bana da aynı şekilde dijital lisans gelmişti. Eğer durum buysa kurulum sırasında eposta adresinizi girdiğiniz an Windows lisanslanmıştır.
Hocam ben formattan sonra Windows da etkinleştikten sonra sıfırdan yeni Microsoft hesabı açtım.

Hocam ben formattan sonra Windows da etkinleştikten sonra sıfırdan yeni Microsoft hesabı açtım.
Bak sana zaten gerekli bilgi verilmiş kardeşim. Orda "Windows Microsoft hesabınıza bağlı dijital bir lisans ile etkinleştirildi" uyarısı varsa eposta adresine tanımlanmış bir lisansla kullanıyorsun demektir. Ha "bu nasıl olabilir?" diye sorarsan eğer çok düşünme derim 😀
Niyesini şöyle açıklayayım ben crackli windows 7 kullanırken Windows 10 çıkmıştı bende ordan yükseltmeye tıkladım sonra update üzerinden yükselmesini beklemeden sıfırdan kendim kurdum ama buna rağmen benim eposta adresime lisans tanımlandı. Düşün yani crackli Windows kullanmama rağmen sanki orijinal Windows 7 lisansım varmış gibi bana Windows 10 lisansı verildi. Çok düşünme yani işin içinden çıkamazsın. 😀

Geri
Yukarı