Sistemde kulaklık kaynaklı input lag olması

Gopnik

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayara kulaklık takınca (USB veya jak) oyunda input lag gibi bir hissiyat oluyor. 300FPS alıyorum ve 144Hz kullanıyorum ama oyun 60Hz gibi yavaş ve gecikmeli hissettiriyor. Mouse ağırlaşıyor. Mini stutterler oluşuyor. Bu durum da kas hafızamı bozuyor. Sanki her gün farklı bir hassasiyetle oynuyormuş gibi. Kulaklık takılı değilken her şey tıkırında işliyor. Birçok ayar yaptım, her yerde araştırdım benzer birkaç sorundan bahsedilmiş, kimisi binlerce dolara yeni ekipmanlar almış ama bir çözümden bahseden yok. Kulaklığı jak olarak monitöre bağlayınca sorun oluşmuyor ama bu defa ses kısık ve mikrofon çalışmıyor. Benzer sorun yaşayanlar, bir tavsiyesi olanlar var mı?

Sorunu yaşadığım oyun: CS:GO ancak Valorant vb oyunlarda da sorun var.
FACEIT Level 10 ve herkes deneyimli olduğu için bu tarz bir sorun oynayışımı çok etkiliyor.

V-Sync kapalı.
Mouse ivmesi kapalı.
RAW input açık.
Güç ayarları yüksek performans.
Regeditten mouse önceliğini High yaptım.
Game mod, Game DVR, Xbox kapalı.
NVIDIA shader cache kapalı. (gölgelendirici önbelleği)
CS:GO başlatma ayarlarım: -freq 144 -tickrate 128 -novid -nojoy +fps_max 300.

Format attım, düzelmedi.
Farklı işletim sistemlerini denedim, düzelmedi.
Driverlar güncel.
500Hz denedim, düzelmedi.
Hızlı açılma ayarını kapattım.
Mark C mouse fix denedim.
Neredeyse internette yazan tüm çözümleri denedim ama nafile.

Anakart: MSI Z97 GAMING 5
İşlemci: i7 4790K
Ekran Kartı: MSI GTX970 4 GB
RAM: Crucial Ballistix 8x2 2133MHz DDR3
Monitör: BenQ XL2411p 144Hz 1ms
Mouse: Bloody A90 (800DPI)
Kulaklık: HyperX Cloud II, Lenovo Legion H500 PRO, kulak içi birkaç kulaklık vs.
İşletim sistemi: Windows 10 Home.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bilgisayara kulaklık takınca (USB veya jak) oyunda input lag gibi bir hissiyat oluyor. 300FPS alıyorum ve 144Hz kullanıyorum ama oyun 60Hz gibi yavaş ve gecikmeli hissettiriyor. Mouse ağırlaşıyor. Mini stutterler oluşuyor. Bu durum da kas hafızamı bozuyor. Sanki her gün farklı bir hassasiyetle oynuyormuş gibi. Kulaklık takılı değilken her şey tıkırında işliyor. Birçok ayar yaptım, her yerde araştırdım benzer birkaç sorundan bahsedilmiş, kimisi binlerce dolara yeni ekipmanlar almış ama bir çözümden bahseden yok. Kulaklığı jak olarak monitöre bağlayınca sorun oluşmuyor ama bu defa ses kısık ve mikrofon çalışmıyor. Benzer sorun yaşayanlar, bir tavsiyesi olanlar var mı?

FACEIT Level 10 ve herkes deneyimli olduğu için bu tarz bir sorun oynayışımı çok etkiliyor.

V-Sync kapalı.
Mouse ivmesi kapalı.
RAW input açık.
Regeditten mouse önceliğini High yaptım.

Format attım, düzelmedi.
Driverlar güncel.

Anakart: MSI Z97 GAMING 5
Kulaklık: HyperX Cloud II, Lenovo Legion H500 PRO, kulak içi birkaç kulaklık vs.
Rica etsem regeditten mouse önceliğini high yapmayı anlatır mısın ? Ben de cs oynuyorum ve yapsam avantajı olur mu?

Rica etsem regeditten mouse önceliğini High yapmayı anlatır mısın? Ben de CS oynuyorum ve yapsam avantajı olur mu?

YouTube'a "Mouse Optimization" yazarsan İngilizce olarak anlatıldığı bir video var link atmak kural dışıysa diye bu şekilde yazıyorum. Bende fayda vermedi. İlk gün her şey güzel akıcıydı, sonra yine oyun yavaş ve mouse ağırlaşmış hissettirdi.

YouTube'a "Mouse Optimization" yazarsan İngilizce olarak anlatıldığı bir video var link atmak kural dışıysa diye bu şekilde yazıyorum. Bende fayda vermedi. İlk gün her şey güzel akıcıydı, sonra yine oyun yavaş ve mouse ağırlaşmış hissettirdi.
çözebildin mi sorunu dostum

Merhaba. Bilgisayara kulaklık takınca (USB veya jak) oyunda input lag gibi bir hissiyat oluyor. 300FPS alıyorum ve 144Hz kullanıyorum ama oyun 60Hz gibi yavaş ve gecikmeli hissettiriyor. Mouse ağırlaşıyor. Mini stutterler oluşuyor. Bu durum da kas hafızamı bozuyor. Sanki her gün farklı bir hassasiyetle oynuyormuş gibi. Kulaklık takılı değilken her şey tıkırında işliyor. Birçok ayar yaptım, her yerde araştırdım benzer birkaç sorundan bahsedilmiş, kimisi binlerce dolara yeni ekipmanlar almış ama bir çözümden bahseden yok. Kulaklığı jak olarak monitöre bağlayınca sorun oluşmuyor ama bu defa ses kısık ve mikrofon çalışmıyor. Benzer sorun yaşayanlar, bir tavsiyesi olanlar var mı?

V-Sync kapalı.
Mouse ivmesi kapalı.
RAW input açık.
Regedit'ten mouse önceliğini High yaptım.

Format attım, düzelmedi.
Driverlar güncel.

Anakart: MSI Z97 Gaming 5
Kulaklık: HyperX Cloud II, Lenovo Legion H500 Pro, kulak içi birkaç kulaklık vs.

Sorunun çözüldü mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı