Sistemde sürekli hata oluyor ve çöküyor

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün akşam hiçbir sıkıntı yoktu sistemimi kapattım bugün açtığımdan beri sürekli bir sorun var. Önce Red Dead Redemption 2 oynayacaktım oyun sürekli yükleme ekranında takılı kaldı ve her zamankinden yavaş yükleniyordu. Bilgisayarı yeniden başlattım belki düzelir diye bu sefer de ekran kartı sürücüm silindi. Çok saçma kendi kendine nasıl siliniyor aklım almıyor. Her neyse aygıt yöneticisinden baktığımda sistemde en güncel sürücü kurulu olduğu söyleniyordu fakat bilgisayarım kasıyor ve ekran kartımın üstünde ünlem işareti vardı. DDU ile eski sürücüyü kaldırıp yenisini kurdum bu sorunu böyle çözdüm fakat RDR 2'de yine aynı hatayı alıyordum. Onun içinde dosya doğrulama yaptım ve 6 GB'lık bir dosya indirdi ve sorun düzeldi. Diğer oyunları kontrol ettim Cyberpunk GTA V Shadow of the Tomb Raider da sıkıntı yoktu fakat Rainbow Six: Siege'de de sıkıntı vardı. Oyun açılmıyordu o yüzden ona da dosya doğrulama yaptım ve o da 8 GB'lık bir dosya indirdi. Anlamadığım şey nasıl kendi kendine siliniyor bunlar bir türlü çözemedim aynı zamanda Ubisoft Connect de açılmıyordu onu da kaldırdım birazdan kuracağım fakat dediğim gibi bu kadar üst üste sorunlar olması hiç normal gelmedi bana. Ne yapmalıyım sizce?

Dosya Ekleri

• Ubisoft connectt.PNG
    Ubisoft connectt.PNG
    9,6 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta bende buna benzer çökmeler yaşıyordum. Format atıp internet kapalı halde ekran kartı, işlemci ve chipset sürücülerini kurdum. Şu an sistem gayet stabil.

Geçen hafta bende buna benzer çökmeler yaşıyordum. Format atıp internet kapalı halde ekran kartı, işlemci ve chipset sürücülerini kurdum. Şu an sistem gayet stabil.

Aslında ben ekran kartı haricinde Windows'un verdiği sürücüleri kullanıyordum fakat forumdan birisi anakartımın kendi sitesindeki sürücüleri kurmamın daha iyi olacağını söyledi bende onları kurdum sorun o yüzden olabilir mi chipset Ethernet ve ses sürücüsünü yüklemiştim bir de Intel'in güvenlik güncelleştirmesi gibi bir şeyi.

Hocam sistemi yeni formatladım 3 hafta olmadı daha ondan önce de disk onarımı hatası veriyordu fakat formattan sonra hiçbir sorun olmadı bugüne kadar.

Formattan sonra bir süre son olmadıysa ama aniden sorunlar başladıysa, yani sistem stabil çalışmıyorsa Windows güncellemeleriyle alakalı bir sorun çıkıyor olabilir.

Formattan sonra bir süre son olmadıysa ama aniden sorunlar başladıysa, yani sistem stabil çalışmıyorsa Windows güncellemeleriyle alakalı bir sorun çıkıyor olabilir.

Hocam bugün başladı bu sorun dün hiçbir sıkıntı yoktu Windows Update mi yaptı acaba bugün ya da birkaç gün önce yüklediğim chipset sürücüsü yüzünden mi böyle oluyor?

Hocam bugün başladı bu sorun dün hiçbir sıkıntı yoktu Windows Update mi yaptı acaba bugün ya da birkaç gün önce yüklediğim chipset sürücüsü yüzünden mi böyle oluyor?

Olabilir. Bence sistemi yazılım yükleme yaptığınızın öncesine eğer kayıt noktası varsa geri yüklemeyi deneyin. Çözüm olmazsa işlem geri alınabiliyor olması lazım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı