Sistemde virüs olduğu nasıl anlaşılır?

w1llard

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500.
Zotac RTX 3060 12GB.
16 GB Ram.
A520M K V2.
Crucial P3 3D, 500GB.
Dostlar sistemim de virüs olduğunu nasıl anlarım? Şu ana kadar yüksek CPU kullanımı vs. olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anti virüs programları ile bakılabilir windows 10 un kendi virüs programı gayet iyi baksa da bazı programlar yararlı olabiliyor ancak bazıları tehlikeli olduğu için kendi programınıda kullanabilirsiniz.

Hocam başka yöntem yok mudur? uğraşmak istemiyorum şimdi, kaspersky kullanıyorum bu arada teşekkürler genede. :)
En kolay yöntem taratmak bilgisayarı aslında, 5 dakikanı almaz. Eğer tarayıcından güvenilir olmayan bir şeyler yüklemediysen şüphelenmene gerek yok. Google hesaplarına birileri girmediyse, görev yöneticisinde haberinin olmadığı şeyler çalışmıyorsa, dosyalarının uzantısı değişmediyse yine sıkıntı yok.

Hocam başka yöntem yok mudur? Uğraşmak istemiyorum şimdi, Kaspersky kullanıyorum bu arada teşekkürler gene de. :)

Kaspersky ile tarama yaparak öğrenebilirsiniz. Tarama sonucundan temiz çıkarsa bu direkt virüs yok anlamına gelmez. Birkaç antivirüs ile daha tarama yapabilirsiniz ya da Malwarebytes tarama yapabilirsiniz.

Kaspersky ile tarama yaparak öğrenebilirsiniz. Tarama sonucundan temiz çıkarsa bu direkt virüs yok anlamına gelmez. Birkaç antivirüs ile daha tarama yapabilirsiniz ya da Malwarebytes tarama yapabilirsiniz.
Peki hocam teşekkürler, sağolun tarama yapacağım.

Geri
Yukarı