Sistemde virüs varken açık olan hesaba zarar gelir mi?

Klnc.64

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma virüs bulaştı ve ben de Kaspersky ile tarattım. Ücretsiz versiyonu ile trojan buldu ve karantinaya aldı. Sıkıntı şu, bilgisayarıma virüs bulaştığını anladığımda bilgisayarda Google hesabım açıktı. Windows 7 kullanıyordum bu arada.

Sonra AV bilgisayardaki virüsü bulunca ben de rahatladım ama içim rahat etmiyor. AV virüsü bulduktan sonra ben de Windows 10'u aynı bilgisayarda flash belleğe kurdum ve aynı bilgisayara flash bellekten Windows 10 kurdum. Yine rahat edemedim, bilgisayara Comodo AV kurdum. Onla tarattım, bir şey çıkmadı. Yine içim rahat etmedi, bir bilgisayar dükkanına gidip (bulunduğum bölgedeki bilindik bir yere) Windows 7'ye format attırdım.

Sorum şu, bilgisayar virüslüyken açık olan mailin şifresini değiştirdim. Şu anda formatlanmış PC'de o hesabı açsam, hesaptan virüs bulaşma ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüsün türüne göre hesabınızda sorun çıkabilir. Truva virüsleri genel olarak uzaktan erişim olacağı sağlar virüsün programcısına. Böyle bir durumda sisteminizde istediği işlemleri yapabileceği için bir an önce silme gereksiniminiz olacak. Fakat, sunucu tarafına virüs bulaştırma gibi bir olacağı olmayacaktır. Oldu ki hesabınız Google veya Microsoft gibi büyük şirketlerse olanaksız bir durum. Yani gönül rahatlığı ile oturum açabilirsiniz.

Google drive ile ilgili bir sıkıntı çıkmaz mı?
Virüsün türüne göre hesabınızda sorun çıkabilir. Truva virüsleri genel olarak uzaktan erişim olacağı sağlar virüsün programcısına. Böyle bir durumda sisteminizde istediği işlemleri yapabileceği için bir an önce silme gereksiniminiz olacak. Fakat, sunucu tarafına virüs bulaştırma gibi bir olacağı olmayacaktır. Oldu ki hesabınız Google veya Microsoft gibi büyük şirketlerse olanaksız bir durum. Yani gönül rahatlığı ile oturum açabilirsiniz.
Peki google drive ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Evet hesabın şifresini değiştirdim ama tekrar bir virüs bulaşma durumu olabilir mi? Drive üzerinden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı