Çözüldü Sisteme 2 tane RAM takınca PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xevanior

Megapat
Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar, elimde 2 tane Kingston 4 GB 1333 MHz RAM var. Bu RAM'lerden sadece eski olanını taktığımda PC açılıyor. RAM slotlarında bir sıkıntı yok. İkisini birden taktığımda veya diğer arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı takınca görüntü gelmiyor. Ancak arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı de alalı yaklaşık 1, 5 sene oldu. Sizce sorun neydedir? RAM'ı garantiye vermem mi lazım?

500W 80+ FSP PSU var.

Çözüm
Ikisini birden taktığımda veya diğer arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı takınca görüntü gelmiyor. Ancak arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı de alalı yaklaşık 1, 5 sene oldu.

Hocam bana şu cümleyi açıklar mısınız? Bozuk olduğunu düşündüğünüz RAM'i takıyorsunuz ve görüntü gelmiyor değil mi? E daha neyi tartışıyorsunuz ki RAM bozuk işte. Bir yanlışım varsa kusura bakmayın.
Eğer ikisi de DDR3 ise ve 1333MHz ise sıkıntı çıkmaması lazım.

Emin misiniz aynı değer ve voltaj seviyelerine sahip olduğunu.

Ben iki tane 1333 MHz farklı RAM'lari boyları da farklıydı 2'sini de çalıştırdı, sıkıntı çıkarmadı.

Emin ol 1333 MHz olduğuna.

Artı -1 Eksi
Merhaba arkadaşlar, elimde 2 tane Kingston 4 GB 1333 MHz RAM var. Bu RAM'lerden sadece eski olanını taktığımda PC açılıyor. RAM slotlarında bir sıkıntı yok. İkisini birden taktığımda veya diğer arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı takınca görüntü gelmiyor. Ancak arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı de alalı yaklaşık 1, 5 sene oldu. Sizce sorun neydedir? RAM'ı garantiye vermem mi lazım?

500W 80+ FSP PSU var.

E siz söylemişsiniz. Arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'i takınca görüntü gelmiyor diye. Ben mi yanlış anladım acaba. Arızalı olduğunu düşündüğünüz RAM arızalı.

Artı -1 Eksi
Öyle bir şey yok. Farklı çipler kullanıldığında uyumsuzluk sorunu yaşanabiliyor.

Bendeki farklı çiplerdi hatta boyutlar bile farklı idi.

RAM frekans ve voltaj uyumsuzluğu olmuş olabilir.

1333 MHz anakartlar 1333 dışında RAM çalıştırmıyor.

1333 altı çalıştırıyor.

Geri
Yukarı