Çözüldü Sisteme 6600 XT takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
41
Yeni aldığım kart bugün teslim edildi ama çok garip bir durumla karşı karşıyayım. 6600 XT takınca tüm fanlar dönüyor, ekran kartı dahil ama ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, BIOS ekranına bile giremiyorum ekran kartı fanları durmadan dönüyor. Sistemi 2004 model ekran kartı ve VGA ile sorunsuz açabiliyorum.

Denediklerim;
Ekran kartı bilgisayarcıya götürüldü adam takıp çalışıyor dedi. Ekrana görüntü verdi.
HDMI ve DP kabloları ile girişleri denendi. Hem televizyon hem monitör.
Ekran kartı güç kablosunu değiştirip bile denedim.
HDD vb. kabloları sökülüp denendi.

Aklıma gelen son çare şu eski ekran kartı ile BIOS'a sıfırlamak veya sürücüsünü silmek ama bir işe yarar mı? Çünkü 6600 XT takınca BIOS dahil görüntü hiç gelmiyor. Bir de bu bilgisayarcının yanlış görme ihtimaline karşı internet kafede de mi deneyeyim? Kart bozuk olsa neden bilgisayarcı sorun yok dedi, benim sistemde sorun olsa neden 2004 model ekran kartıyla tak diye açılıyor. Ne yapabilirim başına daha önce gelen var mı? Silgi muhabbetine girmek istemiyorum bilgisayarcı taktığı gibi açıldı dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
2004 model ekran kartı deyince anlayamadım bir an o yüzden sordum. Yeni kartın hayırlı olsun😀

Siparişi verince ilana açtım ertesi güne alıcı geldi. Bu 2-3 günü ATI RV380 diye bir kartla geçirdim. 1080P'de güzel film izletti canavar şimdi kutusunda yatıyor. 😄

Kino selaminaleykum bnm kartta ayni sknti var rx 6600xt gaming x kart anKarta vga led yaniyo beyaz isik dün hic sorunyoktu aksamgeldim actim pcyi acilmiyo beyaz vga yanip duruyo bnde eski kart taktim onla geliyo goruntu nasil yapabilirimm bunu bilgisi olan varmi

Kino selaminaleykum bnm kartta ayni sknti var rx 6600xt gaming x kart anKarta vga led yaniyo beyaz isik dün hic sorunyoktu aksamgeldim actim pcyi acilmiyo beyaz vga yanip duruyo bnde eski kart taktim onla geliyo goruntu nasil yapabilirimm bunu bilgisi olan varmi
Hocam merhaba bende 20 Nisan'da Asus 6600 XT OC aldım ddu ile eski kartın driverini kaldırdım sonra güncel amd driverini kurdum ama bazen ilk açılışta görüntü gelmiyor siyah ekran şeklinde kalıyor eski kartım 1660 süperdi onda böyle bir sıkıntı yoktu

Sistemim ;
- AOC 24" G2460PG 1ms 144HZ G-SYNC DPort USB 3.0 GAMING MONİTÖR
- AMD Ryzen 7 2700X 4.35GHZ AM4 8C/16T YD270XBGAFBOX İşlemci
- Gigabyte B450 GAMING X S+V+GL DDR4 AM4 (ATX) Anakart
- Asus Radeon RX 6600 XT Dual O8G OC 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
- Corsair Force MP510 CSSD
F240GBMP510 240 GB NVME M.2 SSD
- CORSAIR DDR4 16gb (2x8gb) 3000mhz Vengeance LPX CMK16GX4M2D3000C Ram
- Silverstone td02e sıvı soğutma sistemi
- CoolerMaster MasterBox MB501L 600W USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa özel üretim üst tarafı filtre ve çıkışlı
- 12 cm kırmızı LED'li aercool Kasa Fanı 3 adet
- Seagate Barracuda 750 GB ST3750528AS Hard Disk
- Windows 10 Home

Yeni konular

Geri
Yukarı