Çözüldü Sisteme American Megatrends ekranı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dolomedes

Decapat
Daha fazla  
Bu sorunla karşı karşıyayım. Ne zaman bilgisayarı açsam önce American Megatrends ekranı geliyor. F1'e basınca da BIOS geliyor. Save and exit diyorum ve bilgisayar açılıyor. Ne zaman bilgisayarı açsam bu oluyor. Önceden Windows'un kurulu olduğu HDD içinde bad sector vardı. Windows sürekli tamir etmeye çalışıyordu ve de sorunsuz çalışırken bir oyun/uygulama yüklendiğinde hata veriyordu. Bu sorunun da o yüzden olduğunu düşünüyordum. Fakat yeni bir HDD aldım performans sağlık 100 bad sector yok. Windows'u kurdum ama yine aynı sorun devam ediyor. Sebebi nedir ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-07-30-02-18-18-673_com.miui.videoplayer.png
    Screenshot_2021-07-30-02-18-18-673_com.miui.videoplayer.png
    583,7 KB · Görüntüleme: 139
  • Screenshot_2021-07-30-02-18-26-355_com.miui.videoplayer.png
    Screenshot_2021-07-30-02-18-26-355_com.miui.videoplayer.png
    463,6 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Samsung HDD sistemde takılı olduğu için bu ekran geliyor. Çıkarırsanız ya da BIOS'tan SMART'ı kapatırsanız bu ekran gelmeyecektir.
Asus anakart ile birebir aynı sorunu yaşayan arkadaşıma BIOS güncellemesi önermiştim, sorunu çözülmüştü. Anakartınız için varsa eğer BIOS güncellemesinin sürüm notlarına bakar mısınız?

Bios ayarlarından önemsiz olan bir ayarı denemek için değiştirip kaydedin. Bilgisayarı kapatın, güç bağlantısını tamamen kesin. İçindeki enerji de boşaldıktan sonra tekrar güç bağlantısını yapın. Bios üzerinden yaptığınız ayarınız durmuyor ise Bios piliniz bitmiş. 1 adet CR2032 pil alıp anakart üzerindeki pili değiştirin. Çok ucuz bir çözüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı