Çözüldü Sisteme ekran kartı ve işlemci taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GeneraLKaseime

Decapat
Daha fazla  
Anakart
MSİ B550 Gaming Plus
Merhaba,
Yeni ekran kartı ve işlemci aldım. Ancak onları bilgisayarıma monte ettiğimde görüntü gelmedi klavye ışıkları bile gelmedi yani Windows açılmıyordu. Bende sorunun nerede olduğunu anlayabilmek için bilgisayarciya gittim. Çünkü test edebileceğim yedek parçalarım yoktu. Bilgisayarcıya gittiğimde bana önceki ve şu anki işlemcimi sordu (şu anki R5 5500, eskisi R3 2200G) bende söyledim ve bana önceki işlemciniz de çalışan bir BIOS yüklü oldugu için şu an farklı nesil bir işlemci taktığında çalışmıyor dedi. Önceki işlemcini takıp BIOS güncelleyip sonra yeni işlemcini takman lazım dedi ama sorun şu ki şu an eski işlemcim yok ve bilgisayarcı benden 500TL para istedi. Sizce dediği şey doğru mu? Yoksa farklı bir sorun mu var?

Çözüm
Dediği şey doğru. BIOS güncellenmesi lazım chipsetin kabul etmez ve işlemcin çalışmaz çalışsada görüntü vermez. Doğru ama biraz kazık. İstanbul'da oturuyorsan kadıköyde yazıcıoğlu iş hanı var alt katta netrixpc var orayı tavsiye ederim.
Dediği şey doğru. BIOS güncellenmesi lazım chipsetin kabul etmez ve işlemcin çalışmaz çalışsada görüntü vermez. Doğru ama biraz kazık. İstanbul'da oturuyorsan kadıköyde yazıcıoğlu iş hanı var alt katta netrixpc var orayı tavsiye ederim.

Çözüm
Dediği doğru dediniz içimi rahatlattınız. Yarın bir arkadaşımın evine gideceğim onda aynı işlemciden varmış. Hangi adımları uygulamam lazım nasıl yeni BIOS'a güncelleyeceğim yardımcı olabilir misiniz?

Anakartın Flash Bios özelliği var. İşlemci takmadan biosu güncelleyebilirsin. Sadece youtube da işlemin nasıl yapılacağına dair videolar izle. Hata yapmamaya dikkat et.

Geri
Yukarı