Advertisement

Çözüldü Sisteme ekran kartı ve işlemci taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GeneraLKaseime

Femtopat
Katılım
23 Aralık 2021
Mesajlar
31
Anakart
MSİ B550 Gaming Plus
Merhaba,
Yeni ekran kartı ve işlemci aldım. Ancak onları bilgisayarıma monte ettiğimde görüntü gelmedi klavye ışıkları bile gelmedi yani Windows açılmıyordu. Bende sorunun nerede olduğunu anlayabilmek için bilgisayarciya gittim. Çünkü test edebileceğim yedek parçalarım yoktu. Bilgisayarcıya gittiğimde bana önceki ve şu anki işlemcimi sordu (şu anki R5 5500, eskisi R3 2200G) bende söyledim ve bana önceki işlemciniz de çalışan bir BIOS yüklü oldugu için şu an farklı nesil bir işlemci taktığında çalışmıyor dedi. Önceki işlemcini takıp BIOS güncelleyip sonra yeni işlemcini takman lazım dedi ama sorun şu ki şu an eski işlemcim yok ve bilgisayarcı benden 500TL para istedi. Sizce dediği şey doğru mu? Yoksa farklı bir sorun mu var?
 
Çözüm
Dediği şey doğru. BIOS güncellenmesi lazım chipsetin kabul etmez ve işlemcin çalışmaz çalışsada görüntü vermez. Doğru ama biraz kazık. İstanbul'da oturuyorsan kadıköyde yazıcıoğlu iş hanı var alt katta netrixpc var orayı tavsiye ederim.

Its Gloxinia

Centipat
Katılım
8 Nisan 2021
Mesajlar
75
Anakart güncellenirken öncelikle güç kesilmeyeceği kesin olmalı sınırsız güç kaynağı varsa bir nebze de olsa işinizi görebilir.
İlk adımınız bir flash belleğe MPG B550 GAMING PLUS sitesinden güncel, işlemcinize uyumlu versiyonu yükledikten sonra bilgisayarınızı kapatıp BIOS'a girip MSI tool menuden flaşınızı boot ettiginiz zaman direkt olarak kurup yeniden başlayacaktır.
 
Yukarı