Sisteme format attıktan sonra sürücüler nasıl kurulur?

Fatih11

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 16GB 3000MHz DDR4 CL16 CMK16GX4M1D3000C16 Ram
SSD veya HDD modeli
240 GB sandisk ssd ve 500 gb Samsung harddisk
Ekran kartı
AREZ-RX560-O2G-EVO
Anakart
gigabyte a320m s2h
İşlemci
Amd R3 1200
Merhabalar. Bilgisayarıma format atmak istiyorum. Takılmalar başladı oyunlarda filan. Ancak format attıktan sonrası sıkıntı benim için çünkü hangi driverları ve nasıl kuracağımı pek bilmiyorum. Driver yükleyen programları da kullanmak istemiyorum. Bir yardımcı olabilir misiniz?

Hadi ekran kartı tamamda anakart vs yazdığım zaman bir sürü driver çıkıyor kafam karışıyor ve hangilerini kurmam gerektiği bilmiyorum BIOS güncelleme dahil.

Bilgisayarim sağ tık özelikler aygit yöneticisine girerek kurulu olmayan sürücüleri görebilirsiniz. Hangi sürücüsüyü kuracaksanız ona çift tıklayarak ayrıntılar menüsünden donanım kimliklerini seçiniz oradaki kimliği kopyalayıp tarayıcıya yazarsanız doğru sürücüye ulaşırsınız.

Drivet boosterla hiçbir şeyini hatta indirmeni bile önermem. Kendin aygıt yönetcisinden, Windows Update'den, Google'dan indirip kurman yeterli. Zaten ekran kartı driverını kur yeter anladığım kadarıyla PC'nin cok inciğiyle cinciğiyle oynamıyorsun. Ekran kartı yeterli.

Rehbere göz atmanızı (doğrudan 7.10'dan itibaren de bakabilirsiniz) öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Sürücü yüklemek için 3.parti yazılımlar kullanmamanız yararınıza olacaktır.

Windows sürücüleri genelde otomatik kurar. Bazen ekran kartı sürücüsü kurulmayabiliyor. Ekran kartınız AMD ise AMD'nin sitesinden, NVIDIA ise NVIDIA'nın sitesinden ve Intel HD Graphics kullanıcısı iseniz de Intel'in sitesinden sürücüsünü indirebilirsiniz.

Geri
Yukarı