Sisteme görüntü gelmiyor

Savacugur

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar BIOS güncelleme esnasında elektrik gitti ve PC açılmıyor. Görüntü gelmiyor tüm fanlar döndüğü halde monitöre görüntü gelmiyor ve klavye, mouse devreye girmiyor. BIOS pilini çıkarıp yarım saat sonra tekrar denedim yine fayda yok. Kapastörlerde sağlam bir patlak yok. Çözümü nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar BIOS güncelleme esnasında elektrik gitti ve PC açılmıyor. Görüntü gelmiyor tüm fanlar döndüğü halde monitöre görüntü gelmiyor ve klavye, mouse devreye girmiyor. BIOS pilini çıkarıp yarım saat sonra tekrar denedim yine fayda yok. Kapastörlerde sağlam bir patlak yok. Çözümü nedir acaba?
Bahtsız bedevi misali. Geçmiş olsun.

Sistemi o şekilde çalıştırmayın BIOS çökmüş. Çökmüş BIOS da harici yazılım donanımıyla veya anakart destekliyse yukarıda bir arkadaşın dediği gibi özelliği varsa yeniden yazılabilir.
Sistem hakkında bilgi vermediğin için de daha fazla sallamaya gerek yok.
Sistem bilgilerini net olarak yazın sonra neler olacağını yazarım.

Bios güncellemesi esnasında elektrik gitti diyorsunuz. Açılmamasına şaşmamak gerekir. Anakartınızın marka modelini yazarsanız belki kurtarma prosedürünü bulabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı