Sisteme i5 3570K taktıktan sonra kasmaya başladı

itwo36

Hectopat
RAM
16
Anakart
Gigabyte h61 ds 2 rev3.0
Merhaba arkadaşlar, ben i5 3330 işlemcimin yerine i5 3570K işlemci aldım. Ama ilk takıp çalıştırdığımda karşıma bir ekran geldi load default then boot gibi bir şeye bastım. Bilgisayar hafif kasıyor gibi, anakartımdan yani BIOS'tan bir şeyler ayarlamam gerekiyor mu?

Anakartım Gigabyte H61 DS2 rev3.0

Merhaba arkadaşlar, ben i5 3330 işlemcimin yerine i5 3570K işlemci aldım. Ama ilk takıp çalıştırdığımda karşıma bir ekran geldi load default then boot gibi bir şeye bastım. Bilgisayar hafif kasıyor gibi, anakartımdan yani BIOS'tan bir şeyler ayarlamam gerekiyor mu?

Ben olsam bir temiz kurulum yapardım.

Ben yeni işlemci aldığımda Windows çökmüştü, açılmıyordu bir türlü. Format atmak zorunda kalmıştım :D Sizde de benzer bir durum olmuş belli ki. Format atın bence.
(Not: Formattan sonra kasmıyordu. Hiçbir sorun olmadı, hatta şuan kullanıyorum.)

BIOS güncel mi bir kontrol etmeniz lazım onun dışında ısı değerlerinden de kaynaklanıyor olabilir bunlar değilse format ile temiz kurulum sonrası problem olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı