Sisteme kendiliğinden virüs girmesi

Konuyu araştıran arkadaşlar adına fazla yer kaplamamak için mesajlarımı "." olarak değiştirdim, zaten bir tanesini de moderatör kendisi sildi.

Temiz kurulum. Kendiliğinden değil de tamir ettirdiğiniz yerden bulaşmış olmasın?

Antivirüs süs o zaman :D

Bilgisayar daha yeni tamirden geldi ve açtığımdan beri Windows Defender üzerinden tehdit olduğuna dair bildirim alıyordum. Bugün ise kendi kendine pencereler açılıp kapanmaya başladı. Dışarıdan hiçbir program indirmedim ama böyle bir şey oluyor, ne önerirsiniz?

Bir virüs programı ile taratın. O tamirciye de bir daha asla gitmeyin.😉

Başka bir açıklamanız varsa seve seve dinlerim.

Mesela her durumda format atmak yerine güçlü tarama programları ile tarama yapmak daha mantıklı. 2 tuşla halledebilecekken format işine girmek çok saçma. Her sorunun çözümü format değildir. Arkadaşın işini de belki bir antivirüs/anti malware programı halledebilir.

Mesela her durumda format atmak yerine güçlü tarama programları ile tarama yapmak daha mantıklı. 2 tuşla halledebilecekken format işine girmek çok saçma. Her sorunun çözümü format değildir. Arkadaşın işini de belki bir antivirüs/anti malware programı halledebilir.
Peki, virüs girmiş bir sistemi istediğin kadar tarat benim önerim hep temiz kurulum olacaktır. Ne kadar emin olabilirsiniz virüsün gittiğinden? Neyse, düzgünce açıkladığınız için teşekkürler. Ek olarak ben her sorunun çözümü formattır dediğimi göremedim de, siz nasıl gördünüz?

Yeni konular

Geri
Yukarı