Sisteme RTX 3060 takılınca görüntü gelmiyor

Ummet/95

Hectopat
Daha fazla  
Hazır sistem aldım. Ryzen 5 5600X, ekran kartım MSI RTX 3060 Gaming X. Sistemi aldım görüntü alamadım aldığım yere geri gönderdim onlar görüntü aldı ve elektrikle alakalı binamda sorun olabileceğini söylediler. Eski kasamdaki 1050 Ti takıyorum görüntü geliyor 3060'ı takıyorum görüntü yok. Bir sürü şey denedim hiçbir şekilde çözemedim. Sigortadan kablo çektim elektrik tesisatından sıkıntı varsa diye onu taktım bir anlık TV de görüntü aldım ardından yine gitti. Lütfen yardımcı olun bir türlü çözemedim. Sorun ne olabilir?

Farklı bir prizde deneyin evin çeşitli yerlerinde veyahut monitörde problem olabilir TV'ye bağlamayı deneyin.
aynen hepsini yaptım tüm prizleri denedim az önce de yazdığım gibi elektrikçi getirip topraklamalı kablo çektirttim yine olmadı. İlk başta şöyle bir şey oldu ilk kabloyu bağladığında TV ye bağladık görüntü aldık sonra kasayı kapatıp açtık yine görüntü gelmedi sonrasında
Kabloda olabilir mi sorun? Ve de farklı portlar üzerinden deneyin.
Şöyle bir şey oldu hocam arkadaşımın evine kasayı götürüp hdmı kablosuyla TV ye bağladım görüntü geldi. Eve getiriyorum aynı şekilde bağlıyorum görüntü yok

Donanımsal bir problemmiş gibi duruyor görüntü gelmemesi anormal. Ben güç kaynağı diyorum ama bilemedim :S 1050Tİ'ile görüntü alabiliyorsun ya ekran kartı arızalı ya da güç yetmiyor dediğim gibi.

aynen hepsini yaptım tüm prizleri denedim az önce de yazdığım gibi elektrikçi getirip topraklamalı kablo çektirttim yine olmadı. İlk başta şöyle bir şey oldu ilk kabloyu bağladığında TV ye bağladık görüntü aldık sonra kasayı kapatıp açtık yine görüntü gelmedi sonrasında

Şöyle bir şey oldu hocam arkadaşımın evine kasayı götürüp hdmı kablosuyla TV ye bağladım görüntü geldi. Eve getiriyorum aynı şekilde bağlıyorum görüntü yok
HDMI kablosunu siz mi götürdünüz arkadaşınızınkini mi kullandınız?

Arkadaşınızın evi sizle aynı apartman değilse farklı bir apartmansa o zaman sonuç olarak elektrik arızası diyebilirim. Çünkü tek değişken burda elektrik ev farklılığı geri kalan kablo mablo aynıysa ki aynı diyorsunuz o zaman geriye elektrik kalıyor.

Ben götürdüm. Monitör ve kablosunda sıkıntı olsa bile aynı zamanda hdmı kablosu ile tvde de deniyorum görüntü gelmiyor yine
Anladım. Bana da güç kaynağı gibi geldi sorun. Kartın güç girişlerinin orada herhangi bir LED ışığı mevcut mu? Hata vs veriyorsa anlamamız açısından? Fanları çalışıyor mu kartın veya üzerindeki LED aydınlatmalar yanıyor mu?

Geri
Yukarı