Sisteme RTX 3060 takılınca görüntü gelmiyor

Ummet/95

Hectopat
Daha fazla  
Hazır sistem aldım. Ryzen 5 5600X, ekran kartım MSI RTX 3060 Gaming X. Sistemi aldım görüntü alamadım aldığım yere geri gönderdim onlar görüntü aldı ve elektrikle alakalı binamda sorun olabileceğini söylediler. Eski kasamdaki 1050 Ti takıyorum görüntü geliyor 3060'ı takıyorum görüntü yok. Bir sürü şey denedim hiçbir şekilde çözemedim. Sigortadan kablo çektim elektrik tesisatından sıkıntı varsa diye onu taktım bir anlık TV de görüntü aldım ardından yine gitti. Lütfen yardımcı olun bir türlü çözemedim. Sorun ne olabilir?

Arkadaşınızın evi sizle aynı apartman değilse farklı bir apartmansa o zaman sonuç olarak elektrik arızası diyebilirim. Çünkü tek değişken burda elektrik ev farklılığı geri kalan kablo mablo aynıysa ki aynı diyorsunuz o zaman geriye elektrik kalıyor.
Aynen öyle bende tamamen bunu düşünüyorum ama bugün elektrikçi getirdim eve topraklamalı kablo çekti en iyi kabloyu çek dedim taktık dediğim gibi ilk bi geldi sonra yine yok şuan o yeni kablo takılı ama yine de görüntü yok
Anladım. Bana da güç kaynağı gibi geldi sorun. Kartın güç girişlerinin orada herhangi bir LED ışığı mevcut mu? Hata vs veriyorsa anlamamız açısından? Fanları çalışıyor mu kartın veya üzerindeki LED aydınlatmalar yanıyor mu?
Hepsi çalışıyor hocam fanları da çalışıyor ekran kartının led ışığı da yanıyor anakart üzerinde hata ışıkları da yanmıyor. Sorun ne hala anlayamadım

Vallahi bilemedim başka bir evde deneme şansın varsa orada da dene bence. Senin ev hariç diğer evlerde çalışma yüzdesi yüksekse senin evde sıkıntı var.

Değişikmiş harbiden diğer evlerde calışması PSU'nuzun sağlam olduğunu gösteriyor zaten geriye sizin evin problemleri kalıyor :))

Değişikmiş harbiden diğer evlerde calışması PSU'nuzun sağlam olduğunu gösteriyor zaten geriye sizin evin problemleri kalıyor :))
Gözü hemen karartmadan önce arkadaşın PSU değişip kontrol etmesinde yarar var bence. PSU pek kaliteli değil ve belki elektrik tesisatı seçiyor olabilir :D Sorun çözülür belki başka PSU ile.

Gözü hemen karartmadan önce arkadaşın PSU değişip kontrol etmesinde yarar var bence. PSU pek kaliteli değil ve belki elektrik tesisatı seçiyor olabilir :D Sorun çözülür belki başka PSU ile.
Valla hocam tüm parayı bu işe gömdüm çözmek için bi sürü para harcam şimdi de psu mu alayım 😭

Valla hocam tüm parayı bu işe gömdüm çözmek için bi sürü para harcam şimdi de psu mu alayım 😭
Hocam bulunduğunuz bölgede sahibinden-letgo gibi uygulamalardan ikinci el PSU arayabilirsiniz. Arkadaşa durumu anlatırsınız ve dersiniz ki eğer görüntü gelirse satın alacağım gelmezse almayacağım. Kabul ederlerse bu şekilde yapabilirsiniz.

Veya mahallenizde bilgisayarcı vardır muhakkak. Onlardan bir PSU kiralayabilirsiniz 50-100 bir şey ateşlersiniz 1 saat deneyip geri getireceğim dersiniz :D

Geri
Yukarı