Sisteme USB'den virüs bulaşmış olabilir mi?

Captain99

Centipat
Merhabalar, okuldan flash bellek virüsü kaptım akıllı tahtalar sağ olsun. Bilgisayarımda şu an var mı yok mu bilmiyorum. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım ve herhangi bir sonuç yoktu. Varsa da yoksa da içimi rahatlatmak için bu virüsü nasıl silerim?
Hala bitmedi mi şu okullardaki flash bellek krizi? Hocam oradaki virüsler genelde musallat gibi virüsler oluyorlar yani basit virüsler. İçiniz rahat olsun.

rusen02

Picopat
Meraktan soruyorum virüs nasıl çalışıyor? Benim zamanımdakiler USB Belleğin için kısayol koyup her klasöre klasörle aynı adda .exe dosyası koyuyordu. Adı da "MuSSaLaT.exe" gibi bir şeydi.

Mahkemeliğim

Decapat
Yer
Bakırköy Adliyesi
Meraktan soruyorum virüs nasıl çalışıyor? Benim zamanımdakiler USB Belleğin için kısayol koyup her klasöre klasörle aynı adda .exe dosyası koyuyordu. Adı da "MuSSaLaT.exe" gibi bir şeydi.

Musallat işte. Onun silme aracı bazen çalışmıyor. MEB'in network'üne sızmış Türk coder var yahu, yaban, bilgisiz biri bile hackler. Tek yapması gereken akıllı tahtadan şifreyi öğrenmek.

rusen02

Picopat
Musallat işte. Onun silme aracı bazen çalışmıyor. MEB'in network'üne sızmış Türk coder var yahu, yaban, bilgisiz biri bile hackler. Tek yapması gereken akıllı tahtadan şifreyi öğrenmek.
Lisedeki hocam, kullakları çınlasın, BT sınıfında özel ve şifreli bir Windows 7 imajı hazırlamış ve USB Belleklere şifrenin anahtarını yüklemişti. Bana tabi ki şifreyi anlatmadı ama anahtar yapımını anlatmıştı. Olurda DeepFreeze bozurlursa ve öğrencinin USB Belleğinden virüs girese anahtar da bozuluyordu. Çözüm olarak USB Belleği NTFS olarak biçimlendirip USB belleğin içine bir klasör koyuyordu. Sonra USB Belleğin kendisine olan Yazma iznini kapatıp koyduğu klasöre izin veriyordu. Böyle virüs USB Belleğin kendisine zarar veremiyor ve anahtar sıkıntısız çlışabiliyordu.

Mahkemeliğim

Decapat
Yer
Bakırköy Adliyesi
Lisedeki hocam, kullakları çınlasın, BT sınıfında özel ve şifreli bir Windows 7 imajı hazırlamış ve USB Belleklere şifrenin anahtarını yüklemişti. Bana tabii ki şifreyi anlatmadı ama anahtar yapımını anlatmıştı. Olurda DeepFreeze bozurlursa ve öğrencinin USB Belleğinden virüs girese anahtar da bozuluyordu. Çözüm olarak USB Belleği NTFS olarak biçimlendirip USB belleğin içine bir klasör koyuyordu. Sonra USB Belleğin kendisine olan Yazma iznini kapatıp koyduğu klasöre izin veriyordu. Böyle virüs USB Belleğin kendisine zarar veremiyor ve anahtar sıkıntısız çlışabiliyordu.

Crack kullanan hoca da var, böyle hoca da.

Yukarı