Sisteme Windows ve macOS kurmak

Kdr454

Hectopat
Yer
TR
Daha fazla  
Merhaba.
Bilgisayarımda 2 farklı işletim sistemi kullanmak istiyorum biri Windows biri de macOS olsun istiyorum. Açılışta hangisini seçersem o işletim sistemi açılsın gibi şeyler yapabilir miyim?
Eğer yapılıyorsa anlatan olursa çok teşekkür ederim. :)

macOS yazılımını VMware (sanal makine) üzerinden kursak olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
macOS yazılımını VMware (sanal makine) üzerinden kursak olur mu?
Normal bilgisayara kurmak istiyorum. Standart şekilde kullanmak için.
Sistemini tam belirtin. Dediklerinizi de yapmak mümkün. Önemli olan ekran kartının uyumluluğu. macOS bölümünde konuyu açıp kafandaki sorularınızı giderebilirsiniz.

RX 570, R5 1600 AF, 16 GB RAM, B450M S2H Sistemim var.
HDD'e kursam Mac'i bir kasma olur mu?
NVMe M.2 SSD var ama Windows 11 yüklü içinde.

Normal bilgisayara kurmak istiyorum. Standart şekilde kullanmak için.

RX 570, R5 1600 AF, 16 GB RAM, B450M S2H sistemim var.
HDD'e kursam Mac'i bir kasma olur mu?
NVMe M.2 SSD var ama Windows 11 yüklü içinde.

Sisteminize Big Sur kurabilirsiniz. HDD ile yavaş kullanırsınız sanırsam. Dediğim gibi macOS bölümünde konu açman iyi olacaktır. Daha iyi yardımcı olurlar orada.

Sisteminize Big Sur kurabilirsiniz. HDD ile yavaş kullanırsınız sanırsam. Dediğim gibi macOS bölümünde konu açmanın iyi olacaktır. Daha iyi yardımcı olurlar orada.

Tamamdır. Sağ olun.
Son sorum olacak, en son sürümünü kuramaz mıyım? Big Sur son sürüm mü bilmiyorum belki de öyledir.

Sırf fantezi niyetine kuracaksanız macOS'u kurmayın derim. Beni kanser etmişti bıraktım uğraşmayı. Yok OpenCore sürümü desteklemiyormuş, yok kernel desteklemiyormuş, yok 100 tane driver seçeneği içerisinde size uygun olanı bulacakmışsınız falan filan. Uğraşılacak dert değil. Monterey sürümünü kuracağım diye Catalina'ya kadar 3 tane 14 GB'lık iso indirdim. Ancak Catalina kuruldu. Daha sonra o driverları görünce yok dedim bu işle uğraşmaya gerek yok. Bunla uğraşacağıma gider Mac bilgisayar alırım daha iyi. Tabi bazı kişiler donanım konusunda şanslı olup tek kurulumda da kurabiliyorlar. Bu arada herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, forumun macOS bölümünde 1-2 gün geç cevap verebiliyorlar. İlla kuracağım diyorsanız başka forumlardan takip etmenizi öneririm. Hani siz sorunlardan sıkılıp SSD'yi sıfırladıktan sonra forumda cevap gelince şaşırmayın :D Bizzat yaşandı bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı