Çözüldü Sistemi HDMI ile TV'ye bağlamaya çalışınca sinyal yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IEmre

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Masaüstü bilgisayarımı HDMI ile TV'ye aktarıp açmaya çalıştığımda bilgisayar açılıyor Windows logosunda geldi. Yanda televizyonda sinyal yok hatası alıyorum. Daha önce böyle bir sorun yoktu, bilgisayarı ekran kartı değişimi için teknik servise verdim, dün aldım ve böyle bir sorunla karşılaştım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Bu demektir ki TV'niz 4K 30 Hz destekliyor. 30 Hz yapın, görüntü gelecek. Zaten 5 yıllık TV'nin 60 Hz desteklemesi zor.
Destekleriniz için teşekkür ederim. Güvenli modda başlattığımda Nvidia denetim masası açılmadığı için çözünürlüğünü değiştiremiyorum. Fareden Sağ tık, görüntü ayarlarından değiştirmeye kalktığım zaman da maksimum 1024p gözüküyordu. O yüzden tekrar güvenli modda başlatıp aygıt yöneticisinden kasayı teknik servise verdiğimde onların taktığı Acer marka monitörün driverını ve ekran kartının driverını sildim. Görüntü sanırsam kendiliğinden ya da yeniden başlattığımda geldi. Şu an sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Tekrardan destekleriniz için teşekkürler. Technopat'da yeni olduğum için konu nasıl kapatılır bilmiyorum. İyi çalışmalar diliyorum.
Masaüstü mü? Dizüstü mü? Ekran kartı sürücüsü yüklü mü, değil mi?
Masaüstü PC. Nvidia GTX 730 ekran kartımı aynı modeliyle değiştirmek için servise verdim. PC verdiğim son hâliyle (driver, uygulama vs... yüklü şekilde) geri gönderildi. Sadece ekran kartı değişimi yapıldı. Fakat PC'yi açtıktan sonra konuda da belirttiğim gibi win10 logosundan sonra TV siyah ekrana geçip sinyal yok hatası veriyordu.

Masaüstü PC. Nvidia GTX 730 ekran kartımı aynı modeliyle değiştirmek için servise verdim. PC verdiğim son hâliyle (driver, uygulama vs... yüklü şekilde) geri gönderildi. Sadece ekran kartı değişimi yapıldı. Fakat PC'yi açtıktan sonra konuda da belirttiğim gibi win10 logosundan sonra TV siyah ekrana geçip sinyal yok hatası veriyordu.

Dosya Ekleri

• VideoCapture_20211026-164711.jpg
    VideoCapture_20211026-164711.jpg
    100,3 KB · Görüntüleme: 50
  • VideoCapture_20211026-164648.jpg
    VideoCapture_20211026-164648.jpg
    98,2 KB · Görüntüleme: 66
Aygıt Yöneticisi altından kurulu GT 730 sürücüsünü söyler mis

Güvenli moda girip sürücüyü kaldırın. Çözünürlük veya Hz aşırı yüksek ise TV bunu desteklemediğinden sinyal yok diyor olabilir.
Bilgisayarımı sadece HDMI ile TV'ye aktarıp kullandığım için aygıt yöneticisi veya masaüstüne gelemiyorum monitörüm yok ve bu ekrandan ötesine geçemiyorum.

Güvenli moda bu rehberle girebilirsiniz. O ekrandan önce geliyor zaten:

Güvenli moda bu rehberle girebilirsiniz. O ekrandan önce geliyor zaten:

Maalesef paylaşılan içerikte "Eğer bilgisayarınız hiç açılmıyorsa birkaç defa güç tuşuna basarak açıp kapatınız." diyordu. Bu işlemi 7-8 gez yapmama rağmen bilgisayar normal bir şekilde açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı