Sistemi M.2 yerine SATA SSD ile başlatma

emre8

Decapat
Daha fazla  
Technopat'daki herkese merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yeni topladım ve bilgisayara M.2 SSD yerleştirdim. Öncelikli olarak tekrar bütün programları tek tek kurmak istemediğim için laptopumdaki SSD'deki verileri PC'deki M.2 SSD'ye kopyalamak istiyorum. Kopyalamak içinde AOMEI'nin programını kullanacağım, aşağıda.
Öncelikli olarak SSD'yi PC'ye taktım ve herhangi bir problem olmadan SSD'yi gördü. Ancak Windows hala M.2 SSD ile açılıyor bu yüzden kopyalama işlemini gerçekleştiremiyorum. Sanırım BIOS Boot'unu M.2 SSD'den normal SSD'ye çevirmem gerekiyor ancak nasıl yapıldığını tam anlayamadım. Acaba yardımcı olabilir misiniz?
-Anakartım ASUS X-570.
Eğer konu ile alakalı daha iyi bir tavsiyesi olan varsa yoruma yazabilir mi?
Dipnot: Monitörüm henüz gelmediği için PC'yi TV'ye bağladım, fotoğraflardaki kirlilik için kusura bakmayın.

Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-23 at 11.15.37 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-23 at 11.15.37 (1).jpeg
    98,5 KB · Görüntüleme: 67
  • WhatsApp Image 2021-04-23 at 11.15.37.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-23 at 11.15.37.jpeg
    81 KB · Görüntüleme: 60
Eki Görüntüle 988430
8 adet SATA portunuz var. 1-2 numaralara takıp deneyebilirsiniz oncelikle.

Merhaba hocam, benim cihaz A noktasındaki yere bağlıydı ve fotoğraftaki gibi 4 tane giriş yeri vardı, her birine tek taktım ve BIOS'a girdim ancak yine görünmedi. Acaba BIOS'dan mı bir şeyler yapmak lazım.

Biraz zahmetli olacak ama, M.2 yi çıkarıp sadece SATA SSD yi bağlasanız görecek mi acaba?
Ancak bu seferde aktarım olmaz.
Yeni sisteme temiz kurulum yapmak en temizi. Bu görüşteyim ancak tek başına SATA SSD çalışıyorsa belki size bir şekilde yardımcı olur.

@emre8 hocam sistem toplama önerisi için açtığınız konuda yardımım dokunmuştu hatırlarsınız belki. Hayırlı olsun toplamışsınız sistemin varsa bir fotoğrafını alırız🙂
Merhaba hocam, şuanda monitör henüz gelmedi monitör gelince sistemi tam takım taklavat paylaşayım:) Bu arada yardımların için teşekkür ederim.

Merhaba hocam, şu anda monitör henüz gelmedi monitör gelince sistemi tam takım taklavat paylaşayım:) bu arada yardımların için teşekkür ederim.

Olur hocam nasıl isterseniz. Hangi bileşenleri tercih ettiniz açıkçası merak ettim en azından bunu yazarsanız mutlu olurum. 5900X, Dual Channel olarak 32 GB RAM ve 970 evo görüyorum. Ben bütçeyi sonuna kadar kullanmak için X570 ıce falan demiştim ama ASUS tercih etmişsiniz. Yerinde olmuş aslında o kadar abartmaya gerek yok. Rica ederim önemli değil hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı