Çözüldü Sistemi söküp topladıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bigpoppa

Hectopat
Merhaba bugün bilgisayarı tamamen söküp temizliğini yaptım ve macunu değiştirdim. Her şey tam yolunda gidiyor diye sevinirken Power verdiğimde sistem sorunsuz çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. Sizce neden olabilir ekran kartı ile mi alakalıdır?

Çözüm
Sistemi BIOS pili olmadan bir kez çalıştırın (BIOS pilini söküp),sonrasında 10 saniye kadar bekleyip sistemi kapatın, fişten çekin Bilgisayar'ı ve BIOS pilini takıp tekrar başlatın.
Sistemi BIOS pili olmadan bir kez çalıştırın (BIOS pilini söküp),sonrasında 10 saniye kadar bekleyip sistemi kapatın, fişten çekin Bilgisayar'ı ve BIOS pilini takıp tekrar başlatın.

Çözüm
Kasayı açın ,genellikle ekran kartı slot'unun orda olur ,Saat pilinin büyüğü.onu çıkarın diyeceğim ama kırmamaya özen gösterin tırnaklıdır ,çıt diye atar dışarı doğru çıkarın sistemi başlatın.Sonrasında 10 saniye çalışsın bilgisayar tekrar takın o pili (Yuvasına oturtup yavaşça üstüne bastırarak oturtulur yerine).Pili taktıktan sonra başlatın muhtemelen açılacaktır.

Dosya Ekleri

• bios-pili.png
    bios-pili.png
    527,2 KB · Görüntüleme: 20
Kasayı açın ,genellikle ekran kartı slot'unun orda olur ,Saat pilinin büyüğü.onu çıkarın diyeceğim ama kırmamaya özen gösterin tırnaklıdır ,çıt diye atar dışarı doğru çıkarın sistemi başlatın.Sonrasında 10 saniye çalışsın bilgisayar tekrar takın o pili (Yuvasına oturtup yavaşça üstüne bastırarak oturtulur yerine).Pili taktıktan sonra başlatın muhtemelen açılacaktır.
Hocam teşekkür ederim sorun çözüldü, yemeğe çıkmıştım şuan geldim. Tekrar Teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı