Sistem UEFI iken bozuldu

Eray12ee

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT
RYZEN 5 5600X
16 GB RAM
1 TB M2 SSD
Başlıkta gördüğünüz gibi bozuldu. UEFI geçersem gene mi aynı olur? Şu an Legacy Support'dayım.
Boot Device Not Found Hatası Veriyor Bu Arada

Son düzenleme:
Boot device not found hatası veriyor
Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama UEFI daha sağlıklı olacaktır.
Boot Device Not found
Please install an opearting system on your Hard disk
Hard disk (3F0)
(F2) system diagnes filan şeyler yazıyor

Bilgisayardaki dosyalar gidicek mi yaparsam?
Neyi yaparsanız? Boot edeceğiniz diskte hazırda bir işletim sistemi varsa dosyalar duruyordur muhtemelen. Diğer türlü işletim sistemini sildiyseniz dosyalar yine tutuluyor olabilir fakat bu daha düşük bir ihtimal. Hata boot edeceğiniz diskten kaynaklı, ya işletim sistemi yüklü değil ya da boot diski seçili değil. Sıfırdan bir işletim sistemi kuracaksanız bunu temiz bir şekilde yapacaksanız disk sıfırlanır.

Neyi yaparsanız? Boot edeceğiniz diskte hazırda bir işletim sistemi varsa dosyalar duruyordur muhtemelen. Diğer türlü işletim sistemini sildiyseniz dosyalar yine tutuluyor olabilir fakat bu daha düşük bir ihtimal. Hata boot edeceğiniz diskten kaynaklı, ya işletim sistemi yüklü değil ya da boot diski seçili değil. Sıfırdan bir işletim sistemi kuracaksanız bunu temiz bir şekilde yapacaksanız disk sıfırlanır.
Boot edeceğim Diski yaparsam içindeki dosya gidermi

Boot menüsünden diskinizi (Windows'un kurulu olduğu çünkü işletim sistemi yükle diyor )seçerseniz sıkıntı geçecektir diye düşünüyorum yani Boot menüsünden Win'in kurulu olduğu diski seçin.

Geri
Yukarı