300W'a sahip sisteme GT 1030 alınır mı?

KürşatBeyy

Decapat
Merhaba aşağıda sistemimin özelliklerini yazacağım.
Intel Core 2 Quad Q9400 (stock olarak kullanıyorum)
ASUS P5G41T-M lx anakart 775 pin.
ASUS Radeon HD5450 1GB DDR3 ekran kartı.
2x4 Kingston 1333MHz DDR3 RAM.
Samsung 500GB HDD (devir sayısını hatırlamıyorum)
Everest 706b kasa ve dahili 300W Everest Power Supply (Single'dan 204W olarak gözüküyor kutunun üzerinde)

Bu sistemime ortalama 700TL harcayarak GT1030 almayı düşünüyorum sizce PSU ile ilgili bir sorun çıkabilir mi? GT1030 30W TDP değerine sahip olsa da CPU 95W olduğu için bu biraz düşündürdü. İşlemcimin darboğaza gireceğini düşünmüyorum GT1030'u besler yanılmıyorsam.
Şu an işlemci bazlı diye geçen CS:GO'da bile 30 FPS civarı alıyorum - eski işlemcim E7500 de aynı FPS'i veriyordu - ben de suçu ekran kartıma bulmaya başladım şu an ekran kartım sistemimi kısıtlıyor olmalı.
İyi akşamlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
i3-540 ve Asus RX550 4 GB kullanıyorum, 10 Yıllık OEM Casper bilgisayarım dandik 300w psu'su var. Sorunsuz çalışıyor GT1030'da hiç sıkıntı yapmaz.

Sizin yerinizde olsam Aerocool VX Plus 400W + 2. el RX 460, GTX 750 Ti modellerine bakardım, GT 1030 da olur tabii. Ayrıca bu sisteme çok fazla harcama yapmaya gerek bence.

Evet bu sisteme çok fazla harcama yapmak istemiyorum daha iyi GPU için ekstra para ve PSU da değiştirmek gerekecek. Sistemden beklentim yeni bilgisayar alana kadar -yaz sonuna doğru laptop almak istiyorum- idare etmek ve satarken satabiliyor olmak. Şu anki satışı zor sistem olarak ama GT1030 alırsam kasa+ monitör olarak satabileceğim sistem olur.
Esas olarak amacım satışın kolaylaşması ve eğer beklediğim zamanda bilgisayar alamayacak olursam dahi idare ettirebiliyor olması. Oyun olarak soruyor iseniz CS:GO'da 30 değil de 60-70'lere çıksa yeterli onun dışında en düşük ayarlarda BDO oynatır mı acaba diye düşünüyorum.
@krejwd.

Merhaba aşağıda sistemimin özelliklerini yazacağım.
Intel Core 2 Quad Q9400 (stock olarak kullanıyorum)
ASUS P5G41T-M lx anakart 775 pin.
ASUS Radeon HD5450 1GB DDR3 ekran kartı.
2x4 Kingston 1333MHz DDR3 RAM.
Samsung 500GB HDD (devir sayısını hatırlamıyorum)
Everest 706b kasa ve dahili 300W Everest Power Supply (Single'dan 204W olarak gözüküyor kutunun üzerinde)

Bu sistemime ortalama 700TL harcayarak GT1030 almayı düşünüyorum sizce PSU ile ilgili bir sorun çıkabilir mi? GT1030 30W TDP değerine sahip olsa da CPU 95W olduğu için bu biraz düşündürdü. İşlemcimin darboğaza gireceğini düşünmüyorum GT1030'u besler yanılmıyorsam.
Şu an işlemci bazlı diye geçen CS:GO'da bile 30 FPS civarı alıyorum - eski işlemcim E7500 de aynı FPS'i veriyordu - ben de suçu ekran kartıma bulmaya başladım şu an ekran kartım sistemimi kısıtlıyor olmalı.
İyi akşamlar dilerim.

Eğer 5450 ile sıkıntı olmuyorsa GT1030 ile de sorun olmaz besler.

Q9400 çok daha fazla ısınan bir işlemci.

Windows 7'deyken MSI Afterburner vardı CS'deyken altta açıp bakmıştım değerleri hatırlamıyorum ama sıcaklık normaldi kötü de olsa bir macun sürdüm çok yeni şu an macuk ve fanım stock fan. Msi Afterburner şu an indiremiyorum nedense, indirebilirsem sıcaklık değerlerine bakacağım.

Büyük ihtimal besler ama ben daha yeni 35 liraya 350w FSP aldım yedek parça var içinde bir sürü diye. O tarz bir şey senin işini muhteşem görür. Ben R9 280x ve 300w FSP ile mining yapmıştım hem de gece gündüz açıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı