Çözüldü Sistemin Download ve Boştayken Olan Güç Tüketimi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yokemon

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ben bilgisayarımda download yapıyorum. Boşta olmasına rağmen aynı gücü mü tüketir?

Sistemim:
500 WATT PSU EVEREST
DDR3 4 GB RAM
500 GB HDD
Ekran Kartı: MSI GTX 760 TWIN FROZRGAMING OC GDDR5 2GB 256BIT
İşlemci: Intel Xeon E5450
Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı gücü tüketmez ama arada çok fazla fark olmaz. Oyun ve render gibi işlemci ve ekran kartlarının gücünü zorlayan uygulamalarda tüketim boştakine göre çok daha fazla olur.

Herkese merhaba, ben bilgisayarımda download yapıyorum. Boşta olmasına rağmen aynı gücü mü tüketir?

Sistemim:
500 WATT PSU EVEREST
DDR3 4 GB RAM
500 GB HDD
Ekran Kartı: MSI GTX 760 TWIN FROZRGAMING OC GDDR5 2GB 256BIT
İşlemci: Intel Xeon E5450
Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Tamam ama net bir tüketim veremez misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tüketimi, sistemin desteklediği düşük güç tüketimi protokollerine bağlı en çok. Anlık olarak işlemcinin, ekran kartının tüketimini yazılılmla okumak mümkün olsa da duvardan çekilen tam değeri yazılımla okumak mümkün değil.

Eğer dikkat ettiğiniz bir konuysa sisteminizin desteklediği protokololeri araştırabilir, mümkün olanların açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Güç tüketimi, sistemin desteklediği düşük güç tüketimi protokollerine bağlı en çok. Anlık olarak işlemcinin, ekran kartının tüketimini yazılılmla okumak mümkün olsa da duvardan çekilen tam değeri yazılımla okumak mümkün değil.

Eğer dikkat ettiğiniz bir konuysa sisteminizin desteklediği protokololeri araştırabilir, mümkün olanların açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
yani şimdi bana kimse söyliyemiyecek mi bu PC nin boştayken kaç WATT harcadını

Söylemeyecek değil, söyleyemeyecek. Anlık değeri tam ve doğru olarak görmek istiyorsanız sarfiyat ölçer priz adı altında satılan cihazlardan alıp kontrol edebilirsiniz.

Maksimum yükte ne harcadığını öğrenmek istiyorsanız parçalarınızın üretici sayfalarından edindiğiniz bilgileri toplamanız kafi.

Söylemeyecek değil, söyleyemeyecek. Anlık değeri tam ve doğru olarak görmek istiyorsanız sarfiyat ölçer priz adı altında satılan cihazlardan alıp kontrol edebilirsiniz.

Maksimum yükte ne harcadığını öğrenmek istiyorsanız parçalarınızın üretici sayfalarından edindiğiniz bilgileri toplamanız kafi.
Tamam bana şu dediğiniz şeyin bir linkini atar mısınız bide size zahmet bu PC nin maximum 400 W harcadını hesapladım tahmini ortalama boştayken kaç WATT harcar söyleye bilirmisiniz

Hızlı bir Google aramasıyla cihazı bulabilirsiniz.

Boşta ortalama kullanım miktarının muhtemelen maksimum değerin yarısı olacaktır. Sizin durumunuz da 200W gibi lakin bu çok farazi bir değer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı