"Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

Cann Demir

Centipat
Yer
SAMSUN
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Arkadaşlar bu hatayı aldığımda ekran siyah oluyor ekran kartı fanı duruyor hatayı gosterıyor fan calısıyor oyunuda kapatıyor. Ve hangi oyunu oynuyorsam o oyunun rengine göre bir ekran veriyor mesela gri ton ve çizgiler var üstünde.

Ekran kartı: AMD Radeon HD 7870XT.

Olay günlüğü: amd hd 7870 xt.evtx

Arkadaşlar bu hatayı aldığımda ekran siyah oluyor ekran kartı fanı duruyor hatayı gosterıyor fan calısıyor oyunuda kapatıyor. Ve hangi oyunu oynuyorsam o oyunun rengine göre bir ekran veriyor mesela gri ton ve çizgiler var üstünde.

Yeni sürücü güncellemesi yaptınız mı?

RX 580 var bende. 2, 3 ay boyunca yapmaya başladı. Çöp AMD'den kaynaklı. Kesin bir çözümü yok neredeyse her şeyi denedim fakat olmadı. DDU ile kaldırdım, format attım, eski sürücü sürümlerini denedim fakat olmadı. Başka çözüm varsa bakalım, denerim

Ddu ile sürücüyü kaldırıp 20.11.2 sürümünü kurdum bunu yaptıktan sonra 1-2 sefer daha tekrar etti sonrasında yaklaşık 6-7 ay oldu bi daha bu hatayla karşılaşmadım en kararlı sürümün bu olduğunu düşünüyorum

yapımı arkadaşlar kartın orjınal core clocku neyse onu yapın msı afterburnerden memory clock da sınır nereye kadarsa oraya kadar ocleyin yeterkı core clocu fazla yapmayın mesela bakın benımkı intrnette araştırdım 1075 ben 1070 yaptım mıss memory sonda zaten oc ledim istediğim kadar yani anlıyacanız kapasitenın üstü oc yapıyonuz öyle oluyo !!core clock kıs!!

Yapımı arkadaşlar kartın orjınal Core clocku neyse onu yapın MSI Afterburner'den Memory clock da sınır nereye kadarsa oraya kadar ocleyin yeterkı Core clocu fazla yapmayın mesela bakın benımkı intrnette araştırdım 1075 ben 1070 yaptım mıss Memory sonda zaten OC LED'im istediğim kadar yani anlıyacanız kapasitenın üstü OC yapıyonuz öyle oluyor! Core clock kıs!

Artık çok geç kartı bilgisayarcıya verdim rebal işlemi yaptı kartı yaktı :(

Yeni konular

Geri
Yukarı