Sisteminizin fıyatı nedir?

Şimdiki fiyatını bilmiyorum da aldığım dönemde şimdiki parçalarla sırf kasa 35 bin TL civarına gelmişti. Üstüne harici 16 TB SSD depolama, 3 tane monitör derken 60 binin üstüne uçtu gitti ama oyun oynamadığımda boşuna para dökmüşüm gibi hissetmiyorum. Öncelikle iş ve görsellik için toplamıştım, ikisini de yeterince iyi yapıyor.
i9 9900K'lar 2080 Ti'lar falan :D

Ekipmanlar monitör dahil indirim kovalayarak 3200 TL'ye toplamıştım. Mouse Logitech G102, klavye K120 ve kulaklık da JamesDonkey 710. Ve günün çok büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiriyorum. Dolar daha yükselmemişken toplamıştım.

Sistemimin fiyatı bugün 5 yarın 15 :), Türkiye şartları efendim. Yaklaşık 5 ay sonra alalı 2 sene olacak giriş seviye gaming laptopumu 4850 TL'ye almıştım. Şimdilerde ise giriş seviye bir gaming laptop 7000 TL'den başlıyor.
Şahsen yurtlu bir öğrenci olduğumdan ve üniversite hayatımı da evden uzakta sürdüreceğimden sistem toplamak yerine laptop tercih ettim ve günümün yarısından fazlası laptop üzerinden geçiyor online ders dönemi olduğu için. Masaüstü toplamadığım için pişman değilim bu yüzden, yeri gelince çok yüksek ayarlarda olmasa da oyunlarımı da oynayabiliyorum. Verdiğim para kenarda yatmıyor sonuç olarak, kötü hissettirmemi gerektirecek bir durum da olmuyor.

Kasayı yaklaşık 2947 TL'ye topladık. Sonradan bir 8 GB Ram ekledik. Kasayı şuan aynı siteden toplarken yaklaşık 5000-5500 TL civarına toplamıştım. Her şey dahil 3500 TL'ydi 2017'de.

Geri
Yukarı