Site açmak için gerekli şeyler nedir?

Burki31

Femtopat
Daha fazla  
Ben uzun süredir Wix'ten site açıyorum ama bana özel HTTPS linkli bir site açmak istiyorum fakat güzel bir sonuç elde edemiyorum, bana site açmak için gerekli siteleri tavsiye eder misınız?

Kendi linkin için alan ücreti(dolarlı bir şeyler) ödemen gerek ve bu ödeme aylık oluyor. Yani kendine özel HTTPS linkli site açamazsın... Wix ile açar aylık 15-20 TL'yi gözden çıkarırsan sorun yok ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Https SSL'e sahip bir domain ile ulaşılabilecek erişim protokolüdür. Bir site açmak için önce bir domain (yıllık tescil) sonra barındırmak için bir hosting ya da sunucuya(çoğu zaman yıllık ama aylık olan da var) ihtiyacınız var. Hazır bir şey yapmak istiyorsanız internette araştırmalısınız.

Güzel sonuçlar elde etmek istiyorsanız bu işte çalışan kişilerle birlikte çalışmanız gerekmekte. Hazır sistemler size işlevsellik olarak fayda sağlayabilir ama özelleştirme olarak size istediğinizi sunmaz. Bu yüzden web alanında hizmet veren kişilerle çalışabilirsiniz.

Kendi sitenizi açmak için hosting ve domain sahibi olmanız gerekli. HTTPS istiyorsanız SSL sertifikası almanız da gerekiyor, illa almanıza gerek yok. Ücretsiz hizmetler de mevcut.

Bir alan adı alman lazım .com, .org, .net gibi uzantılar almak istiyorsan mecbur para vermen gerekiyor yani site açmak için biraz masrafa girebilirsin.

Ücretsiz hostlar var ama ne kadar iyi tartışılır sonuçta linke kendi ismini yazıyor örneğin: Örnek.host.com gibi.

Geri
Yukarı