Site tasarlarken aklıma tasarım gelmiyor

Kısa süre sayılmaz ama en çok ortaya bir tasarım çıkarmada sorun yaşıyorum. Sonuçta tasarım ortaya çıkarsa gerisi kendiliğinden daha kolay gelir. Sizin demek istediğiniz önceden tasarlanmış sitelere bakıp fikir edin demek istiyorsunuz anladığım kadarıyla?

Evet tecrübe çok önemli bişey fakat yaratıcılık olmadan nasıl olacak?
Ne kadardır çalışıyorsun? 2-3 seneyi geçti mi? Geçtiyse bir şey diyemem belki tasarım hakkında ders alabilirsin. UI/UX. Eğer ki daha kısa ise normal. Dediğimi yap. Diğer sitelere bak yaptıklarını gör bir süre sonra aaa bak şunu şöyle yapabilirim diyebilirsin.

Ne kadardır çalışıyorsun? 2-3 seneyi geçti mi? Geçtiyse bir şey diyemem belki tasarım hakkında ders alabilirsin. UI/UX. Eğer ki daha kısa ise normal. Dediğimi yap. Diğer sitelere bak yaptıklarını gör bir süre sonra aaa bak şunu şöyle yapabilirim diyebilirsin.

Şimdilik tasarlanan sitelere bakıp aynısını veya benzerini yapmaya çalışıcam, hem böylelikle kendimi biraz daha geliştirebilirim ve yapılmış tasarımlar aklımda kalabilir diye düşünüyorum.

Bu siteye girip tasarımlara göz at, bu sayede yaşayacağın tasarım sorunlarına karşı uygulayabileceğin çözümleri de görmüş olursun. Tabii bu sitede sadece web tasarım içerikleri yok o yüzden arama yapman gerekebilir. Ben ne zaman tasarım açısından sıkıntıya düşsem bu siteden arama yaparım ve iş arkadaşlarımın yaşadığım sorunlara ne tarz çözümler bulduğuna bakmaya çalışırım.

Kısa süre sayılmaz ama en çok ortaya bir tasarım çıkarmada sorun yaşıyorum. Sonuçta tasarım ortaya çıkarsa gerisi kendiliğinden daha kolay gelir. Sizin demek istediğiniz önceden tasarlanmış sitelere bakıp fikir edin demek istiyorsunuz anladığım kadarıyla?

Evet tecrübe çok önemli bişey fakat yaratıcılık olmadan nasıl olacak?
Öyle ya da böyle bir şeyler üreterek.

Yeni konular

Geri
Yukarı