Site Üzerinden Ürün Anahtarı Kullanmak Telif Hakkına Girer mi?

starwarw

Centipat
İyi günler, telif haklarıyla korunan bir programın site üzerinden ürün anahtarını bulup, kullanmak suç mudur?
Programın yapısını değiştirip kendi üzerine almak olsun, çoğaltmak ve satışa sunulduğundan telif hakkı ihlali olduğunu duydum fakat site üzerinden yayınlanan ürün anahtarlarını kullanıp faydalanmak telif hakkına girer mi?

Tabikide girer. Ülkemizde korsan kullanım oranı çok yüksek çünkü cezai yaptırımı uygulanmıyor. Etik değil ama sizin vicdanınıza kalmış.

Cevabınız için teşekkür ederim . Ben kullandıktan sonra aklıma geldi ve direkt sildim. Bu olay 6 ay önce oldu aklıma takılan konu dava gibi bir süreç doğar mı ?
Hayır doğmaz. Şirketler aşırı ileri seviyelerde bir telif hakkı çiğneme süreci olmadığı sürece sizin dediğiniz olaylar gibi ufak bir olaydan dava açıp boşa para harcamaz.

Evet aslında dediğiniz gibi fakat insanın yinede aklına takılıyor.
Şu na değinmek istedim evet sonucunda net üzeri faydalanmak doğru değil ve üst cevaptaki arkadaşın dediği gibi korsanın önüne geçilmiyor asıl suç burada ürün kodlarını yayınlayanların değil midir ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı