Site yapıldıktan sonra kişiye nasıl teslim ediliyor?

Deniz cnts

Yoctopat
Daha fazla  
Ben HTML, CSS öğrendim. Olabildiğince bol tekrarlı ve denemeli şekilde çalışıyorum. Ancak kafama takılan bir soru var. Atıyorum bir müşteri buldum ve kendisi benden restorantın sayfasını yapmamı istedi. Bende HTML CSS ve biraz JS ile bu siteyi yazdım diyelim. Yazma süreci bittikten sonra bu sayfanın kişiye teslimi nasıl yapılıyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteyi yazıp bunları dosya olarak kaydetmiyor musunuz? Bunları USB, mail yolu gibi (hangi yolla yapılır, yapılması gerekir bilmiyorum) alıcıya teslim etmiyor musunuz? Kısacası dosyaları ona veriyorsunuz.

Müşteriye bağlı ya da size. Siz sadece dosyaları gönderirsiniz kurulumu onlar gerçekleştirir. Ya da size gerekli bilgileri verir siz kurulumu gerçekleştirir ve ayrıca dosyaları da gönderirsiniz.

Bu konu çalıştığın kişilere göre değişir. Çalıştığın yer senden siteyi kurmanı da talep edebilir, ücret karşılığı ya da ücretsiz. Dosyaları da isteyebilir. Dosyaları isteyince ZIP'e sıkıştırıp atmak daha mantıklı oluyor. Web siteleri her ne kadar yüksek boyutlu dosyalar olmasa da sıkıştırmak her zaman iyidir.
Daha önce böyle bir konuya verdiğim cevabı okuyabilirsin.

İş yaptığın kurum profesyonel bir yer değilse genelde senden ister siteyi kurmanı.

Domain ve hosting hazırsa hosting bilgilerini alıp dosyaları sunucuya yüklüyorsun. Ortada hiçbir şey yoksa denildiği gibi domain ve hostingle de senin ilgilenmeni isterler.

Statik Web Tasarımların kurulumu zaten fazlasıyla basit. FTP bilgileri varsa doğrudan hostinge kendiniz yükleyebilir veya mail vb. bir yolla tasarım dosyalarının müşteriye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı