Sitede görünen MH/s değeri ile kazım ekranında görünen MH/s neden farklı?

aybex3

Centipat
Ethermine sitesinde son 6 saatlik ortalama MH/s değeri ile kazım yaptığım programda ki MH/s değeri 3 veya 4 MH/s farklı görünüyor. Kazım gücüm çoğu zaman sabit. Neden böyle olduğunu anlatabilir misiniz acaba? Pek bilgim olmadığı için meraktan soruyorum, şimdiden teşekkürler. İyi günler.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,2 KB · Görüntüleme: 93
  • 2.png
    2.png
    2 KB · Görüntüleme: 88
Sitede görünen değerler 10-15 dakika sonra yansıyor. Programda görünen zaten sabit değil, dalgalı bir seyir izliyor. Adı üstünde ortalama, oda bu dalgalı değerlerin ortalaması.

Sitede görünen değerler 10-15 dakika sonra yansıyor. Programda görünen zaten sabit değil, dalgalı bir seyir izliyor. Adı üstünde ortalama, oda bu dalgalı değerlerin ortalaması.

Programda 8.6 MH/s değerinin altına indiğini hiç görmedim hatta 8.9 MH/s değerinin altına çok nadir iniyor. 40 saat civarı açık kaldıktan sonra siteye baktığımda ortalama 7.3 civarıydı. Başka bir sebebinin olma ihtimali yok mu? Pek bilgim olmadığı için soruyorum mazur görün.

Programda 8.6 MH/s değerinin altına indiğini hiç görmedim hatta 8.9 MH/s değerinin altına çok nadir iniyor. 40 saat civarı açık kaldıktan sonra siteye baktığımda ortalama 7.3 civarıydı. Başka bir sebebinin olma ihtimali yok mu? Pek bilgim olmadığı için soruyorum mazur görün.
Mining yapmayı durdurmuş olabilir misin? Yada elektrik falan gidip programın çalışmadığı zaman var mı? Mesela benim dün gece elektrik gidip gelmiş program kapanmış. (Kırmızı kare içinde gösterdim)
123.jpg

Arkadaşlar kusura bakmayın ama burdaki yerde fark ettiğim kadarıyla kazdığınız miktar on pool yazan yerdeki oluyor

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-25_223509.png
    resim_2021-03-25_223509.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 71
Mining yapmayı durdurmuş olabilir misin? Yada elektrik falan gidip programın çalışmadığı zaman var mı? Mesela benim dün gece elektrik gidip gelmiş program kapanmış. (Kırmızı kare içinde gösterdim)
Eki Görüntüle 941012
Siz öyle söyleyince biraz daha dikkat ettim. Geceleri internette kopmalar yaşanıyormuş. Teşekkürler.
Siz bilirsiniz ama 9mh pek bir şey etmiyor elektrik bile çıkmaz.

Ethereum mining yapmıyorum.

Aylık 22 dolar ediyor biraz da elektriğe gitse pek bir şey bırakmıyor.

Geçen ay 30 gün sonunda 290 TL para çektim. Elektrik faturası 190-230 arası gelirken geçen ay 225 geldi fark eden bir şey olmadı. Normalde de sürekli bilgisayarı kullanıyorum zaten. Ayrıyeten Ethereum mining yapmıyorum. Raven coin mining yapıyorum. Ekran kartını zaten 1400 TL'ye almıştım. O yüzden az da olsa gelir getirmesi sorun değil benim için.

Geri
Yukarı