Sıvı dökülünce bozulan kablolu ağ kartı

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Toshiba markalı notebookumun klavyesi üzerine bir sıvı döküldü. Hemen bilgisayarı kapatıp pilini çıkardım. Ertesi gün açtığımda kablolu ağ bağdaştırıcım aygıt yöneticisinde gözükmüyor ve kabloyu taktığımda hiç bir yanıt gelmiyor. Kablosuz ağ kartı çalışıyor, fakan kablolu bağlantımı bir türlü başlatamadım. Ne yapmalıyım. Servise göndermeden yapabileceğim bir şey varmı? Yoksa servise mi göndermeliyim?

Ürünün garantisi varsa servise götür. Aksi takdirde sen açıp müdahale edersen sorun olur. Aslında eğer oradaki su kurumuşsa herhangi bir ücret ödemeden de kurtulabilirsin. Eğer ağ kartı anakarta entegre ise sana pahalıya patlayabilir. Astronomik bir fiyat derlerse olduğu gibi kullan. Piyasada USB Ethernet adaptörleri var.

Aynısı benim başıma geldi. Ethernet girişinin üst kısmına sıvı dökülmüştü ondan sonra interneti kablolu kullanmaya çalıştığımda internet sürekli kopuyordu yani kullanımı imkansız. Bunun için bilgisayarı 2 kez servisine gönderdim ilkinde donanımsal bir sıkıntı yok denip geri gönderildi, ikincisinde sıvı teması var fakat sorun yaşanmıyor, ileride sorun yaşanılabilir denilip geri gönderildi. Sorunum hâla devam ediyor. Kullanıcı hatası denilipte müdehalede bulunmadılar. Laptop Casper CN-TKI 4200E Yakın zamanda tekrardan videolu bir şekilde geri göndermeyi düşünüyorum. Bu usb ethernet portu ile bilgisayardakinin arasında pek fark varmı performans kaybı yaşarmıyım ?

Recep Baltaş kendi sorununa kendin mi cevap veriyorsun?
Screenshot_2016-05-13-22-28-44.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı