Sıvı ekran koruyucu işe yarar mı?

Ali kerimov

Hectopat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar. Telefonum eskidi, kendime yeni telefon almak istiyorum ancak biraz sakarım. Yeni telefonuma bu sıvı ekran koruyucuyu almak istiyorum, sizce gerekli mi? Kullanan var mı? Bir de bu koruyucuyu kameraya uygularsam bir şey olur mu? Şimdiden teçekkürler.
Tabii ki bu koruyucunun üzerinden cam koruma takıp ona da uygulayıcam.

Son düzenleme:
Kırılma olarak değil de çizilmeye vs. koruduğunu test videolarından izlemiştim. Tabi bir zaman sonra gidiyor bu tabaka ekrana dokunmazına bağlı olarak.

O ürünler iyi bir koruma sağlıyor dersek çok doğru olmaz. Telefonlarda hiçbir darbe almasalar bile üzerinden biriken tozları silmekten ya da kullanımdan gözle görülmeyecek seviyede kılcal çizikler oluşur. Bu ürün sadece o tarz şeylerden korur. Sakar olduğunuzu düşünüyorsanız hiç almayın zaten. Kaliteli bir marka cam ekran koruyucu alın daha iyi. 15-20 TL olanlardan bahsetmiyorum tabii.

İşe yarar, kameraya sürmenizi pek önermiyorum fakat satıcıya sorabilirsiniz.

Zarar verecek olsa bile sürmeyin derler mi sizce. Zarar vereceğini bilmeyip vermez dedi ya da bile bile zararı olmaz dediler ama zarar geldi diyelim onlar için bir şey olmaz ki olan telefon sahibine olur. O üründen spigende çıkarmıştı. Sonra bir anda kaldırdılar.
Kırılma olarak değil de çizilmeye vs. koruduğunu test videolarından izlemiştim. Tabi bir zaman sonra gidiyor bu tabaka ekrana dokunmazına bağlı olarak.

Evet tabaka zamanla kayboluyor yenilemek lazım. Bu ürünlerde ki bir riskte o zaten etkisinin ne zaman bittiğini ya da ekranın hangi bölümünde etkisinin bitip bitmediğini bilme ihtimalimiz olmuyor. Diyelim ki çok iyi koruyor ya etkinin bittiği gün telefona bir zarar gelirse ne olacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı