Sıvı metal uygulaması nasıl yapılır?

Makaleler
15
Yer
Ankara
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler. Normalde termal macun alacaktım ama bir tanıdığım 3000 TL'ye kapalı kutu R7 5800X verebileceğini söyledi. Ben de almayı düşünüyorum. Ona sıvı metal uygulaması yapmak istiyorum. Ama hakkında hiçbir bilgim yok. Aklınıza gelen her şeyi anlatabilir misiniz zahmet olmayacaksa?

Öncelikle iyi günler. Normalde termal macun alacaktım ama bir tanıdığım 3000 TL'ye kapalı kutu R7 5800X verebileceğini söyledi. Ben de almayı düşünüyorum. Ona sıvı metal uygulaması yapmak istiyorum. Ama hakkında hiçbir bilgim yok. Aklınıza gelen her şeyi anlatabilir misiniz zahmet olmayacaksa?

5800X e delid olmuyor sanırım macun yerine sürcekseniz bakıra zarar veriyor diye biliyorum.

Böyle bir zarar vermiş. Delid yapılıyorsa delid size daha çok yarar sağlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_35.png
    Screenshot_35.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 77
Sogutucu üzerinde fazla bir etkisi yok diyebilirim. Kaliteli bir termal macun kullanmaniz yeterli olur.

Bu alüminyum sanirim. Bakir yüzeyde renk degisimine sebep olabiliyor, fakat görseldeki gibi zarar vermez.

5800X sorunlu değil aslında. Ne oldu işlemcinize?

Sorunlu bir işlemci normal işlemcilere göre anlık fazla bir sıcaklığı var ve sonrası silikon arızası garantiden değişti aldığım yere rica ettim 5900X takas yaptılar farkını ödeyerek şu an kafam rahat 5800X kadar da ısınmıyor.
Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakıra zarar vermiyor diye biliyordum. Yanlış biliyormuşum galiba.
Sorunlu bir işlemci normal işlemcilere göre anlık fazla bir sıcaklığı var ve sonrası silikon arızası garantiden değişti aldığım yere rica ettim 5900X takas yaptılar farkını ödeyerek şu an kafam rahat 5800X kadar da ısınmıyor.
Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunu nedir peki? Kaynağınız var mıdır? Kaynak geldi yazdığım gibi 😀

Geri
Yukarı