Çözüldü Sıvı Soğutma Fan Değişikliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ng3

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda aktif olarak kullandığım Corsair H100i GTX Model sıvı soğutma sistemi mevcut bunun üzerinde bulunan 2 adet fan yüksek rpmlerde çok sesli çalışıyor bende bu iki fanı değiştirmek istiyorum değişmişken de 2 adet rgb fan alıp o şekilde bir güncelleme yapmak istiyorum bunu daha önce yapan varmı veya bu konuda bilgilerini paylaşacak arkadaşlar olursa çok memnun olurum.
https://www.corsair.com/corsairmedia/sys_master/productcontent/press_new-corsair-hydro-series-h100i-gtx-and-h80i-gt-are-cooler-than-ever-Content-2.png

mevcut sıvı soğutma sistemimin görüntüsü bu

5 fanlı kasalara sıvı soğutma alındığında bu yapılıyor zaten. Sıvı soğutmanın üstündeki fanları söküp kasadaki fanları takıyorsunuz. Zor bir işlem değil. Aynı ölçülerde iki adet fan alın sonra sıvı soğutma üstünde bulunan fanların vidalarını söküp çıkarın. Daha sonra yeni fanları takın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6.25'ten sonrasını izleyebilirsiniz.

Bunu herkes yapabilir. Sıvı soğutmanın fanlarını çıkarıp yeni fanları takacaksınız o kadar. Fakat düzgün bir bütçeniz yoksa değişiklik yapmanızı önermem. Fanlar için bütçeniz nedir?

Merhaba. Şu an kullandığım model Corsair H115i Platinum. Bu soğutucunun fanları ML140 PRO RGB LED 140MM ve gayet sessiz çalışıyor. Eğer alacaksan mutlaka (low noise) düşük ses çıkaran modellerden seçersen yaşadığın sıkıntıyı tekrar yaşamazsın. Bu fanlar özel materyaller kullanılarak üretiliyor. Bilgine.

5 Fanlı kasalara sıvı soğutma alındığında bu yapılıyor zaten. Sıvı soğutmanın üstündeki fanları söküp kasadaki fanları takıyorsunuz. Zor bir işlem değil. Aynı ölçülerde iki adet fan alın sonra sıvı soğutma üstünde bulunan fanların vidalarını söküp çıkarın. Daha sonra yeni fanları takın.

Basit bir işlem olduğunu biliyorum sadece sıvı soğutma olunca bir tereddüt ettim kasa olarak Master Case 5 mevcut.

Bunu herkes yapabilir. Sıvı soğutmanın fanlarını çıkarıp yeni fanları takacaksınız o kadar. Fakat düzgün bir bütçeniz yoksa değişiklik yapmanızı önermem. Fanlar için bütçeniz nedir?

Bütçe olarak 500 TL gibi düşündüm ama ciddi rakamlara ulaşacaksam RGB olması da çok da önemli değil benim için.

Merhaba. Şu an kullandığım model Corsair H115I Platinum. Bu soğutucunun fanları ML140 Pro RGB LED 140mm ve gayet sessiz çalışıyor. Eğer alacaksan mutlaka (Low noise) düşük ses çıkaran modellerden seçersen yaşadığın sıkıntıyı tekrar yaşamazsın. Bu fanlar özel materyaller kullanılarak üretiliyor. Bilgine.

Kasa üzerinde ki sıvı soğutma yeri 140mm de destekliyormuş şimdi baktım 140mm de olabilir bilgi için teşekkürler.

Soğutmanızın boyutu 240 mm olduğu için iki tane 120 mm fan takabilirsiniz. Fan olarak @BlackCowboy'un önerdiği fanların 120 mm olan versiyonunu öneririm. Sessiz çalışması için özel olarak üretiliyorlar ve soğutma performansları gayet güzel.

Soğutmanızın boyutu 240 mm olduğu için iki tane 120 mm fan takabilirsiniz. Fan olarak @BlackCowboy'un önerdiği fanların 120 mm olan versiyonunu öneririm. Sessiz çalışması için özel olarak üretiliyorlar ve soğutma performansları gayet güzel.

Evet biraz inceledim alınabilir inventus üzerinden baktığımda.
Corsair kontrolcüsü ile çalışmaktadır. gibi bir uyarı var illa 3'lü set olanını mı almalıyım

Kasanız Corsair ürünüyse ve Lighting Node ile geliyorsa tek tek iki tane almak işinize yarar.

Eğer böyle bir ürününüz yoksa evet, set almak zorundasınız. Bütçenizde kontrolcülü set olarak bunları bulabildim:

Çözüm
Kasanız Corsair ürünüyse ve Lighting Node ile geliyorsa tek tek iki tane almak işinize yarar.

Eğer böyle bir ürününüz yoksa evet, set almak zorundasınız. Bütçenizde kontrolcülü set olarak bunları bulabildim:

iki seçenek de gayet cazip görünüyor değerlendireceğim bilgileriniz için teşekkürler.

Slm arkadaşım aynı sorun bendede vardı.Bende Amazon U.S.'den Noctua fan aldım şu an çok memnunum(sıfır ses)

RGB olmayan bir fan alacak olursam Noctua olanlardan alabilirim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı