Sıvı soğutma fanları fan çoklayıcıya takılır mı?

JasperTR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba mevcut anakartım MSI B365M Mortar modelidir. Anakartımda 2 adet SYS fan çıkışı olduğu için birisini tek başına egzoz fana kullandım ve diğer SYS Fan'a çoklayıcı takıp 4 adet port a ayırdım. Bir portuna "Cooler Master Masterliquid ML240l v2" modelli çift fanlı sıvı soğutucumu taktım ve diğer üç porta kasanın ön kısmındaki RGB fanları taktım. Fakat anakarta zarar verir mi? Ya da çoklayıcı ile bir girişe sıvı soğutucu fanları dahil 4 port taktığım için aşırı yüklenme vs. olur mu? Emin olamadım. Ayrıca sistem özelliklerim:

Sistem özelliklerim:
i5-9600K
MSI RTX 3060 12 GB.
16 GB RAM (2X 8 GB)
MSI B365M Mortar.
Cooler Master Masterliquid ML240l V2.
Zalman 750W PSU.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Nasıl bir fan çoklayıcı kullandığınızı bilmiyoruz: Eğer fazladan güç girişi varsa sorun olmayacaktır tüm fanlar gerekli enerjiyi alacaktır. Eğer ekstra güç girişi (sata veya molex) yoksa anakartın SYS_FAN girişinden aldığı gücü bağladığın fanlar arasında paylaşacaktır.

Kolay gelsin.

Merhaba,

Nasıl bir fan çoklayıcı kullandığınızı bilmiyoruz: Eğer fazladan güç girişi varsa sorun olmayacaktır tüm fanlar gerekli enerjiyi alacaktır. Eğer ekstra güç girişi (sata veya molex) yoksa anakartın SYS_FAN girişinden aldığı gücü bağladığın fanlar arasında paylaşacaktır.

Kolay gelsin.

Linkteki çoklayıcıdan kullanıyorum. Tahminimce sizinde dediğiniz gibi sys_fan üzerinden paylaştırıyor. Bu sıvı soğutma için bir problem teşkil eder mi? Çünkü onun haricinde 3 tane kasanın ön fanıda takılı.

Merhaba,

Aynı hat üzerinden enerji sağlayıp paylaştırdığı için sorun olabilir veya beklediğiniz soğutma performansına ulaşamayabilirsiniz. Farklı modelleri aşağıdan bakabilirsin, ihtiyaca göre farklı çözümlerde mevcut çünkü.

Ref:

Geri
Yukarı