Sıvı soğutma kasanın önüne takılır mı?

keremicys

Yoctopat
Daha fazla  
Kendime kasa topladım fakat anakartin soğutma bloğu yüzünden üste takamadim bende böyle bir şey yaptim. Boşta işlemci 30 derece ileride sıkıntı yapar mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20221115_122729.jpg
    IMG_20221115_122729.jpg
    194,5 KB · Görüntüleme: 269
Kendime kasa topladım fakat anakartin soğutma bloğu yüzünden üste takamadim bende böyle bir şey yaptim. Boşta işlemci 30 derece ileride sıkıntı yapar mi?

Sıvı soğutma 120mm mi? Tek fan takmışsınızda, ayrıca sorun yaratmaz ancak kasanın hava sirkulasyonu açısından olumsuz olabilir, 120mm ise kule tipi soğutma almanız daha yararlı olacaktır.

Sıvı soğutma 240mm ondan üste takamadim

Anakart soğutma bloğu engel oldu

Alltaki fan takma yerini boş bırakma sebebim fan girmiyor ekran kartı engel oluyor

Ondede 3 tanr fan var belirtmeyi unuttum

240mm sıvı soğutucuyu tek fanla kullanıyorsunuz. Doalyısıla performansı 120mm sıvı soğutma gibi. %50 performansla kullanıyorsunuz sıvı soğutmayı.
Ekran Kartının büyüklüğüne ve 240mm sıvı soğutma kullandığınızı varsayarsak daha büyük bir kasaya geçmeniz şart.

Hocam kasanın üstüne takılma olayı varsa 240 mm kasanın üstünde olacak önlerdeki fanlar kasanın içini soğutacak üstteki sıvı soğutma fanlar hem kasanın içindeki havayı dışarı atacak hem 240 radyatörü sogutacak sistem bu şekil oluyor.

Geri
Yukarı