Sıvı soğutma mı hava soğutma mı?

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda yüksek bütçeli bir PC toplayacağım kafamı kurcalayan bir şey var ve fikir almak için konu açmak istedim. Başlıkta belirttiğim gibi sıvı soğutma ile hava soğutma arasında kararsız kaldım. Performans olarak ciddi bir soğutucu bakıyorum aslında. Gerçekten buz gibi yapacak bir şey arıyorum bu yüzden sıvı soğutma mı almalıyım yoksa hava mı emin olamadım. Ve önerileriniz varsa atabilirsiniz 1.200 TL'ye kadar soğutmaya bütçe ayırabilirim.

O.C yapmayacaksanız sıvı soğutmaya servet ödemeye gerek yok. Bunun dışında sessizlik istiyorsanız sıvı soğutma derim, sese takılmam derseniz hava soğutma derim. Artan parayla başka bir donanımı upgrade edebilirsiniz.

IMG-20200413-WA0011.jpg

4.1 GHz ve 1.320V, Ryzen5 1600AF.

O.C yapmayacaksanız sıvı soğutmaya servet ödemeye gerek yok. Bunun dışında sessizlik istiyorsanız sıvı soğutma derim, sese takılmam derseniz hava soğutma derim. Artan parayla başka bir donanımı upgrade edebilirsiniz.

Şu anki sistemimde Corsair H100I var memnunum aslına bakarsanız ama aklımda hep MSI Core frozer XL ile NOCTUA NH-D15 var. Bir de bu Dark'ın X94 modeli aşırı ucuz ama performansına baktım internetten tatmin ediyor biraz ama emin olamadım.
Bütçeniz varsa sıvı soğutma tabii ki. Zaten imzadaki H100I de gözümden kaçmadı. :D.

Şu anki sistemde onu kullanıyorum fakat bu sistemi satıp sıfırdan güzel bir sistem toplayacağım kısmet olursa. Ondan dolayı kararsız kaldım sorayım bir dedim.
Eki Görüntüle 540158
4.1 GHz ve 1.320V, Ryzen5 1600AF.

Sizinle özelden konuşma şansımız var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı