Sıvı soğutma mı kule tipi soğutma mı?

Lehibeny

Kilopat
Ekran kartı
MSI GTX1660Ti Ventus Xs
Anakart
MSI B450M A Pro Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Sistemim aşağıdaki gibidir. İşlemci arkadaşımız biraz fazla ısındığı için daha iyi bir soğutma sistemi almak istiyorum ama sıvı soğutma mı yoksa kule tipi soğutma mı almalıyım karar veremedim. Son olarak güç kaynağı soğutma yüzünden sorun çıkartır mı? İşlemciyi overclock yapmıyorum ve ileride de yapmayacağım.

Bütçem 1500TL. Fiyatına değerse biraz üzerine çıkabilirim.

CPU: AMD Ryzen 5 5600
Anakart: MSI B450M-A Pro Max
GPU: MSI GTX1660 Ti Ventus XS
RAM: 2x8GB DDR4 RAM
Kasa: Rampage X-Horse 600W 80 Plus Bronze
Depolama: 512 GB M.2 SSD - 128 GB SATA SSD - 1TB 7200RPM HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Ezberden sıvı soğutma denemez hocam. Bütçenize ve ne kadar geleceğe yönelik alacağınıza bağlı.

750-800 TL değerindeki kule tipi soğutucular neredeyse 2 katı fiyattaki sıvı soğutucu performanıs verir. Ha derseniz bütçem yaklaşık 1.5-2.5 k o zaman sıvı soğutucu.

5600'e çoğu kule tipi soğutucu yeter ama ileride 7xxx'e geçerim diyorsanız ve bütçeniz varsa ona göre yorumlayalım.

Ben kaliteli bir kule tipi alıp yanına da en iyi iletken bileşenlerle bezeli bir termal macun alırdım. Kendim 10 liralık macunu kullansam da 1500 liraya kesinlikle çok kaliteli bir macunla yine markalı iyi bir kule tipi tercih ederdim.

Uzun ömürlü fanları olan kule tipi işinizi fazlasıyla görür.
9700KF ile Arctic Freezer eSports Duo kullanıyorum. Çift fanlı ve fanlar RAM slotlarını kapamıyor. Biostan sessiz bir profil oluşturdum. Oyunlarda 60'lı derecelerde. Benzer performansta daha uygun fiyata da bulunabilir. Soğutma bloğu yaprakları bile çok sağlam. Tutunca bükülmüyorlar. Fanları da uzun ömürlü.
Yanında termal macun da geliyor.

Hocam ben kullanıyorum bu modeli gayet sessiz ilgilenirsen göz gezdirirsin.

Üç fanlısını almıştım yurt dışından hala sorunsuz kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı