RGB 360mmlik Sıvı soğutma önerisi

Onları ne ile soğutacağım stok soğutucuların faydası yok yük altında PC kapanıyor.
Dostum elinde 240mm sıvı soğutma var ya hani :D Yeni alacağın 360mm sıvı soğutma paranı 360mm'ye harcamak yerine CPU yükseltmesine harca diye demiştim.

Onu çoğunlukla overclock konularında görüyorum. Seni soğutma tarzı konularda. Bir de bir arkadaş var nicki sayılı biri onu da antivirüs konularında görüyorum. İleride hepsiyle ilgili konu açacağım sırayla etiketlerim. Şimdilik kimin nerelerde bilgi sahibi olduğunu öğreniyorum pusuda. 🤣

Beni soğutma konusunda görmen normal. İşk konu açışım değil. Soğutma konusunda hem bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum hem de sorunuma çözüm arıyorum. Misal işlemcinin arka tarafına kasadan birkaç delik açarak 20 cm fan eklemesi yaptım.
Dostum elinde 240mm sıvı soğutma var ya hani :D yeni alacağın 360mm sıvı soğutma paranı 360Mm'ye harcamak yerine CPU yükseltmesine harca diye demiştim.

Cevap verirken elimdeli sıvı soğutmayı unuttum. 😂 olur öyle kafa karışıklığı yüze vurmaya gerek yok. İşin esprisi bir yanada zaten ortalama 50-55 derecelerdeyim voltajı kendim ayarlıyorum. İyi bir sıvı macun gelmiş onla 50'in üstüne kolay kolay çıkmaz diye tahmin ediyorum. Şimdi ekran kartım olmadığı için deneyemedim işlemci arkasına da 20 cm fan monteledim.
Forumdaki bu arkadaş soğutmalar konusunda bilgi sahibi o yüzden onu etiketledim. Yardımcı olur sana her sıvı soğutma tarzı konuda görüyorum onu 😀
Anladım şimdi.
Hiç gerek yok aslında. R5 3600'ü zaten gayet iyi soğutması lazım Arctic LF II'nin.

İllaki istiyorsan, bütçe belirtmelisin.

Estağfirullah, @BerkayZ87 gibi değerli hocalarımdan öğrendiklerim ve öğrenmeye devam edeceklerim diyelim. :)
Peki pompa kısmını rgb yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Peki pompa kısmını RGB yapabilir miyim?

O soğutucunun RGB ile alakası yok, tamamen performans o soğutucunun işi.

Hoş gerek yok o işlemciye, @BerkayZ87'ın dediği daha mantıklı. İşlemci yükseltmen daha iyi bir seçenek.

O soğutucunun RGB ile alakası yok, tamamen performans o soğutucunun işi.

Hoş gerek yok o işlemciye, @BerkayZ87'ın dediği daha mantıklı. İşlemci yükseltmen daha iyi bir seçenek.
İşlemcim her işte bana yetiyor işlemcimi mi yükseltsem yoksa ramları 16 dan 32 ye mi çıkarsam?
İşlemcim her işte bana yetiyor işlemcimi mi yükseltsem yoksa RAM'ları 16'dan 32'ye mi çıkarsam?

Bir de ikinci el alsam sıkıntı olursa ne olacak? Bozuk arızalı vb. gibi durumlar.

İşlemcim her işte bana yetiyor işlemcimi mi yükseltsem yoksa ramları 16 dan 32 ye mi çıkarsam?
RAM yükseltmek işlemciden çok daha saçma. İşlemci yükseltmek hem geleceğe dönük olur.
16 GB RAM 2 sene daha yeter diye düşünüyorum. Ama işlemcinizi 5600X-5800X gibi bir model yaparsanız çok daha uzun süreler yeterli olur.

İşlemcim her işte bana yetiyor işlemcimi mi yükseltsem yoksa RAM'leri 16'dan 32'ye mi çıkarsam?

Oyuncu isen gereksiz bir hamle olabilir, gerçi çözünürlüğe vs de bağlı ama. Ne için kullanıyorsun sistemi acaba?

RAM yükseltmek işlemciden çok daha saçma. İşlemci yükseltmek hem geleceğe dönük olur.
16 GB RAM 2 sene daha yeter diye düşünüyorum. Ama işlemcinizi 5600X-5800X gibi bir model yaparsanız çok daha uzun süreler yeterli olur.
Aklıma yattı. Elimdeki satabilirsem öyle yapayım.
Oyuncu isen gereksiz bir hamle olabilir, gerçi çözünürlüğe vs de bağlı ama. Ne için kullanıyorsun sistemi acaba?

Oyun ağırlıklı.

Geri
Yukarı