Sıvı soğutma pompa devri kaç olmalıdır?

Aelha

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. öncelikle, Cooler Master master Liquid Lite 240MM kullanmaktayım ve işlemcim Ryzen 3 2300X. İlk kez böyle bir şey satın alıyorum, birkaç yere baktım ama pompa devrini fullde çalıştır yazanda olmuş, %70'i geçme diyen de var. Kafam çok karışık o yüzden. Bazı arkadaşlarda hem fanlara hem de pompa devrini normal ayarlarda bırak yazmış lakin bu şekilde de işlemci derecesi artınca fanların hızlanma sesi çok gıcık bir ses çıkartıryor ve işlemci soğuyunca yavaşlıyor. İşlemci ısınınca tekrardan hızlanıyorlar ve gene aynı ses çıkıyor, bilgisayar boşta çalışırken dahi bu 2 dakikada bir oluyor. O yüzden 30-40-50-60 derecelerde eşit %30 fan çalışsın diye ayarladım, bu sesten kurtuldum. Şu anda aklımda tek bir şey kaldı, o da pompa devri hep %100'de mi olmalı? Şu an 2200 devir ve işlemci şu an boşta 35 derecede çalışıyor %30 fan hızı ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı