Sıvı soğutmadan gelen pompa sesi

Thekeysi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarımda oyun açıkken sıvı soğutmadan kesintisiz su sesi geliyor. Eskiden bu ses ara sıra gelirdi ondan sonra kesilirdi ama şimdi yük halindeyken sürekli geliyor bu ses. Bilgisayarı 2018 Ağustos ayında aldım yaklaşık 2.5 sene oldu ve hiç bakım yapmadım. Bundan dolayı olabilir mi yoksa farklı bir sebebi var mıdır?
İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları-kullanımı.

rdr gpu.jpg

Sıvı soğutmadan gelen ses

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pompa sesi bu da hangi marka soğutucu kullanıyorsunuz. O sıvı soğutmalara maalesef bakım yapmak mümkün olmuyor, custom sıvı soğutmanız olsaydı bu mümkündü. Sadece radyatör içinde ki tozları veya fanları temizleyebilirsiniz ne yazık ki. Bazı markaların modellerinde pompa sesi oluyor her ne kadar az olsa da bu ses biraz fazla ne yazık ki.

Arkadaşlar, bilgisayarımda oyun açıkken sıvı soğutmadan kesintisiz su sesi geliyor. Eskiden bu ses ara sıra gelirdi ondan sonra kesilirdi ama şimdi yük halindeyken sürekli geliyor bu ses. Bilgisayarı 2018 Ağustos ayında aldım yaklaşık 2.5 sene oldu ve hiç bakım yapmadım. Bundan dolayı olabilir mi yoksa farklı bir sebebi var mıdır?
İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları-kullanımı.

Eki Görüntüle 825988

Sıvı soğutmadan gelen ses

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bakım yapmanı öneririm sıvı soğutuculu sistemler bakım ister.

Bildiğim kadarıyla ayrıca BIOS üzerinden pompa devirini ayarlayabilmeniz gerekiyor. Bende Thermaltake Water Pro 3.0 var 5. senesine girecek hala sesi ilk aldığım gibi bazen su devri yaptığı zaman su sesini duyuyorum onun dışında Trr-Trr diye ses yapıyor bu da normal sıvı soğutmalar açısından.

Pompa sesi bu da hangi marka soğutucu kullanıyorsunuz. O sıvı soğutmalara maalesef bakım yapmak mümkün olmuyor, custom sıvı soğutmanız olsaydı bu mümkündü. Sadece radyatör içinde ki tozları veya fanları temizleyebilirsiniz ne yazık ki. Bazı markaların modellerinde pompa sesi oluyor her ne kadar az olsa da bu ses biraz fazla ne yazık ki.
Cooler Master Masterliquid ML120L olan ürünü satın almıştım

Geri
Yukarı