Sıvı soğutmadan gelen ses

UlasDC

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Yaklaşık 15 gün önce aldığım toplama bilgisayarımın sıvı soğutmasından son 3-4 gündür değişik bir ses geliyor. Pek bir bilgim olmadığı için de anlayamıyorum ve bu dönemde de evden çıkmak istemediğim için baktıramıyorum. Attığım videoda ses duyuluyor ama duyamazsanız başka video da çekip yollayabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Video Link:

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar. Yaklaşık 15 gün önce aldığım toplama bilgisayarımın sıvı soğutmasından son 3-4 gündür değişik bir ses geliyor. Pek bir bilgim olmadığı için de anlayamıyorum ve bu dönemde de evden çıkmak istemediğim için baktıramıyorum. Attığım videoda ses duyuluyor ama duyamazsanız başka video da çekip yollayabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Video link:

Sıvı soğutmadan geldiğine emin misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu model mi?

Evet bu model.
Sıvı soğutmadan geldiğine emin misiniz?
Çok hakim olmadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum ama tahminim bu yönde.
Radyatörü nereye taktınız? Ses sorunu radyatör pompadan aşağıda iken yani pompa sistemin en üstünde iken ortaya çıkar.
Radyatör kasanın tavanına montajlı.

Sıvı soğutma 5V-12V farkı mı? Hiç öyle bir şey hatırlamıyorum.

Şu anda gelen ses fan motorlarının tıkırtısı ya da takılması ile oluşan takılma sesi, kasadaki herhangi bir fan da bu sese sebep olabilir. Hangi tarafta daha çok yoğunlaştığına bakarak fanı bulablirsiniz.
tam olarak nasıl anlayacağımı da söyleyebilir misiniz :)

Geri
Yukarı