Sıvı soğutmamı yoksa RAM mi alınmalı?

yokya işlemci çok ısınmıyor ama dediğim gibi 8gb ram yetmiyor
Önce RAM al bence bende seninle aynı ikileme düştüm 8 GB'dı RAM'im RAM isteyen bazı oyunlarda drop yiyordum bir tane 8 aldım işlemcininde voltajını düşürdüm 65 dereceyi geçmiyor böyle götürür beni rahat rahat.
işlemcin nedir

bencede ram daha mantıklı geldi oyunlarda ram ihtiyaç var obs falan açık oluyor başka şeyler ram yetmiyor pc de kullanıyor ram yani bence ram gibi
işlemcinin voltajını düşürünce ghz de düşme oldumu veya performansda

Zaten sıvı soğutma riskli geliyor bana biraz. Bir şey olsa bu borular delinse falan PC'nin halini düşünmek istemem. Ben bildiğimiz fanlı soğutmadan şaşmam bu sebeple hiç bir zaman. Ha bir gün rafa kaldırılır ekran kartına kadar her şey sıvı soğutmalı olur, o zaman mecburiyetten kullanırdım.

Bence de RAM daha mantıklı geldi oyunlarda RAM ihtiyaç var OBS falan açık oluyor başka şeyler RAM yetmiyor PC de kullanıyor RAM yani bence RAM gibi.

İşlemcinin voltajını düşürünce GHz de düşme oldu mu veya performansda.

GHz'yi sabitledim 4.2 GHz 1.1 voltaj veriyorum aslında çok uğraşmadım biraz daha ayar denesem 70 dereceyi geçmeden GHz'yi ve voltajı bir tık daha yükseltebilirim. Performans düşüşü yaşamadım hayır.

Merhaba arkadaşlar benim elimde 900 TL para var daha yeni Ryzen 5 5600X aldım 2 gün falan oluyor, bende 8 GB RAM var onu satacağım Dual kit alacağım yani şunu BALLISTIX Crucial Ballistix Bl2k8g36c16u4bl 16 Gb Ddr4 3600mhz Rgb Pc Ram Bellek Cl16(2x8gbkit) Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL ama işlemcimde soğutucu yok ve RAM 8 GB yayın açıyorum bir yandan ama yayını ekran kartından veriyorum, işlemcinin içinden çıkan stok soğutucu ile kullanıyorum, arada kaldım sıvı soğutmamı alayım ki soğutma almam için daha 200-250 TL daha para vermem gerek ya da RAM mi alayım bir yandan yayında açıyorum birkaç tane program gibi şeyler arkada açık kalıyor onlar RAM tüketiyor 8 GB RAM yetmiyor PC'ye bir yandan soğutmamı alsam diyorum ne yapacağımı karar veremedim görüşlerinizi bekliyorum.

Benim işlemcimde 5600X ve stok soğutucusuyla kullanıyorum. Oyunlarda 70-75 dereceyi geçmiyor. Eğer sende de öyleyse kesinlikle RAM al.

GHz'yi sabitledim 4.2 GHz 1.1 voltaj veriyorum aslında çok uğraşmadım biraz daha ayar denesem 70 dereceyi geçmeden GHz'yi ve voltajı bir tık daha yükseltebilirim. Performans düşüşü yaşamadım hayır.
yani normalde kaç voltaj kullanıyor
Benim işlemcimde 5600X ve stok soğutucusuyla kullanıyorum. Oyunlarda 70-75 dereceyi geçmiyor. Eğer sende de öyleyse kesinlikle RAM al.
sanırsam öyleydi ya akşam eve gidince bakıcam

Geri
Yukarı