Sıvı soğutmayı kasanın önüne taktım verim alır mıyım?

Marceline787

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Gametech Galaxy modelli kasama üst tarafa 240'lık sıvı soğutma takılmadı ön tarafa taktım görselini ekleyeceğim.

Öndeki kasaya ait 3 fanın üst 2 fanının yönünü içeriden dışarıya hava çıkışı yapsın diye değiştirdim çünkü sıvı soğutmanın fanları da dışa doğru üflüyor diğer en alttaki fan ise aynı içeriye hava veriyor bu yöntem doğru mu?

Üstte 2 ve arkada 1 fan egzoz görevi görmekte.

Ekran kartımın hemen altında ise 2 fan var onlarda içeriye doğru üflemekte.

Dosya Ekleri

• IMG_20221128_232145.jpg
    IMG_20221128_232145.jpg
    137,6 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Gametech Galaxy modelli kasama üst tarafa 240'lık sıvı soğutma takılmadı ön tarafa taktım görselini ekleyeceğim.

Öndeki kasaya ait 3 fanın üst 2 fanının yönünü içeriden dışarıya hava çıkışı yapsın diye değiştirdim çünkü sıvı soğutmanın fanları da dışa doğru üflüyor diğer en alttaki fan ise aynı içeriye hava veriyor bu yöntem doğru mu?

Üstte 2 ve arkada 1 fan egzoz görevi görmekte.

Ekran kartımın hemen altında ise 2 fan var onlarda içeriye doğru üflemekte.

Bilgisayar kasası mı uçak motoru mu bu? 😀

Aşağıdaki fanların tatmin edici bir işlevi olduğunu sanmıyorum. Psu illaki kasanın o kısmındaki metale ısı veriyor. Fanların altındada yeterli boşluk olmadığı için muhtemelen sıcak hava üflüyor. Görsel için yapıldıysa tamam ama psu’nun anakartın arkasına montajlandığı sistemler dışında bu işlemin çok artı bir sonuç vereceğini düşünmüyorum.

Aşağıdaki fanların tatmin edici bir işlevi olduğunu sanmıyorum. Psu illaki kasanın o kısmındaki metale ısı veriyor. Fanların altındada yeterli boşluk olmadığı için muhtemelen sıcak hava üflüyor. Görsel için yapıldıysa tamam ama psu’nun anakartın arkasına montajlandığı sistemler dışında bu işlemin çok artı bir sonuç vereceğini düşünmüyorum.
Evet sadece görsel için koydum onları boşta durmasınlar diye.

Eki Görüntüle 1587715

Sadece işaretlediğim iki fanın yönünü değiştirmen yeterli.

Yani içeriye doğru hava üflemesin diyorsunuz. Peki hemen arkasındaki kasaya ait 2 fan içeriden dışarıya doğru üflemekte bunlar böyle kalsın mı? Yoksa eski hallerine getirmeli miyim? (İçeriye yani radyatöre hava verecek şekilde)

Yeni konular

Geri
Yukarı