Sıvı soğutucu vs kule tipi soğutucu

Emrewwes

Decapat
Daha fazla  
Sıvı olarak bunu düşünüyorum Cooler Master MasterLiquid ML120L V2 RGB 120 mm (1700P) Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu kule tipi olarak ise Snowman T6 Ultra 6 İşlemci Soğutucu Bakır Kanallı Rainbow Cooler Fan Fiyatı - Trendyol bütçem 1500TL fakat ikisi arasında aşırı bir fark yok ise kule tipini tercih edip daha az fiyat ödeyeceğim fakat arada gerçekten fark varsa sıvı soğutucu size ne yapmalıyım hocam?

İşlemcinizin modeli nedir?

İşlemcinizin modeli nedir?
R5 5500 normalde stock bile yeterli olur fakat odam çok havasız yaz aylarında alev gibi yanıyor oda PC de yazın büyük ihtimalle kavrulucak o yüzden sıvı soğutucu düşünüyorum hocam ama sormak istedim kulemi sıvımın diye

R5 5500 normalde stock bile yeterli olur fakat odam çok havasız yaz aylarında alev gibi yanıyor oda PC de yazın büyük ihtimalle kavrulucak o yüzden sıvı soğutucu düşünüyorum hocam ama sormak istedim kulemi sıvımın diye.

Sizin attığınız sıvı soğutucu maalesef hem kaliteli değil hem de kule tipi soğutucu kadar soğutamaz. Attığınız kule tipi soğutucu pek güzel değil onun yerine şu modeli tercih edebilirsiniz;

Sıvı olarak bunu düşünüyorum Cooler Master MasterLiquid ML120L V2 RGB 120 mm (1700P) Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu kule tipi olarak ise Snowman T6 Ultra 6 İşlemci Soğutucu Bakır Kanallı Rainbow Cooler Fan Fiyatı - Trendyol bütçem 1500TL fakat ikisi arasında aşırı bir fark yok ise kule tipini tercih edip daha az fiyat ödeyeceğim fakat arada gerçekten fark varsa sıvı soğutucu size ne yapmalıyım hocam?

120mm sıvı soğutucu alacağınıza hiç almayın daha iyi.
Bu soğutucuyu alabilirsiniz. Fiyatına göre rakipsiz.

O işlemci için sıvı soğutucu almanıza gerek yok. @Bingoo hocamın attığını öneririm. Kasanızın hava akışı nasıl bilmiyorum ancak iyileştirirseniz yaz sıcağında da ısınacağını düşünmüyorum.

SE214XT ile kasanın nasıl olduğu fark etmez ısınmaz o işlemci.

Soğutucu almazsa hava akışı iyi olduğu durumda ısınmaz anlamında söyledim. Arkadaşım da aynı işlemciyi stok soğutucuyla kullanıyor, bulunduğu bölge yazın çok sıcak olmasına rağmen hava akışı iyi olduğu için 74-75 dereceleri geçmiyor.

Sizin attığınız sıvı soğutucu maalesef hem kaliteli değil hem de kule tipi soğutucu kadar soğutamaz. Attığınız kule tipi soğutucu pek güzel değil onun yerine şu modeli tercih edebilirsiniz;

Tamamdır hocam sipariş edeceğim çok teşekkürler

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı