Sıvı termal macun Acer Predator

FaustRIP

Hectopat
Günaydın arkadaşlar Acer Predator G3 572 (helios 300) laptobum aşırı ısınıyor.

Boşta 45° CPU 40° GPU.

Yük altında (PUBG Lite Ultra) 92°CPU 87 GPU.

Fanları metalden olduğu için çok çabuk ısınıp çok çabuk soğuduğu kanısına vardım.

Fakat bu olay çok sağlıksız gibi geliyor.

O yüzden değişik yollar ararken sıvı metal macun videosuyla karşılaştım.

Laptoplarda bu işlem bir tık daha kolay gibi görülüyor ama bir tık daha riskli gibi duruyor.

İşlemcilerimiz de ön soğutu kapağımız mevcut değil fakat kasa sürekli hareket halinde olacağından iletken olan sıvı metalin damlama sızdırma vs gibi riskleri mevcut sanırım.

Daha fazla uzatmadan sorularıma geçmek istiyorum.

•Reçine benzeri yalıtkan bir madde ile işlemcinin çekirdeği hariç etrafındaki boardı ince yalıtkan bir tabakayla kaplar isem uzun ve kısa vade de beni neler bekler?

•Isı değerlerinde ortalama kaç derece düşüş yaşanır?

•Laptopum sıfır fakat 2 sene kadar depoda kutusunda el değmeden bekledi içindeki macunun bozulmuş olma ihtimali var mıdır?

•Bozulduysa kaliteli bir macun vs sıvı metal macun arasındaki sıcaklık değeri farkı kaç derece olur?

Gerekli olabilecek bilgiler:

i7-7700HQ işlemci.
GTX 1060 ekran kartı
16 GB 2400 MHz tek slot RAM.
128 GB SSD 550 MB okuma / 500 MB yazma.
1 TB 5400 RPM HDD.
6500 RPM Turbo X2 bakır ısı borulu metal kanatlı fan.

En güncel Windows 10 sürümü

Dosya Ekleri

• 3D_AeroBlade_overview_medium.jpg
    3D_AeroBlade_overview_medium.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Her oyunu ultra ayarlarda oynarım o dediğin sıcaklıkları hiç görmedim sanırım lenovo soğutma konusunda oldukça başarılı.Sorununa gelecek olursak termal macun bir çözüm fakat senin sorunun daha çok havalandırma yazılımsal birkaç denemeyle hallolabilecek birşey gibi görünüyor.

@Recep Baltaş Reis lütfen yardımcı olurmusun incelemesini yaptığın bir laptop olması gereken değerleri bildiğini düüşünüyorum bana bi yol gösterirmisin
Kullandiginiz sogutucu yüzeyi bakir degilse sivi metal isini unutun derim. Onun yerine iletkenligi yüksek olan bir termal macun isinizi görecektir.

Bakır
Her oyunu ultra ayarlarda oynarım o dediğin sıcaklıkları hiç görmedim sanırım lenovo soğutma konusunda oldukça başarılı.Sorununa gelecek olursak termal macun bir çözüm fakat senin sorunun daha çok havalandırma yazılımsal birkaç denemeyle hallolabilecek birşey gibi görünüyor.

•Laptopum sıfır fakat 2 sene kadar depoda kutusunda el değmeden bekledi içindeki macunun bozulmuş olma ihtimali var mıdır? diye sormuştum

@Recep Baltaş Reis lütfen yardımcı olurmusun incelemesini yaptığın bir laptop olması gereken değerleri bildiğini düüşünüyorum bana bi yol gösterirmisin

Bakır

•Laptopum sıfır fakat 2 sene kadar depoda kutusunda el değmeden bekledi içindeki macunun bozulmuş olma ihtimali var mıdır? diye sormuştum
Hayır kullanılmadığı sürede o macun kurumaz.

Geri
Yukarı