Sivilce problemi

acneforacne

Femtopat
Dostlar hayatım mahvoldu resmen. Ne yapacağımı bilmiyorum, karantina öncesi çok normal bir hayatım vardı. neredeyse tüm gün dışarıdaydım, ben bir depresyonu atlatmıştım ve sonunda sosyalleşmiştim. her şey çok güzeldi. Karantina geldikten sonra benim yüzümde neredeyse her gün en az 1 2 sivilce çıkmaya başladı başlarda pek takmadım elbet geçer diye ama 2 hafta sonunda yüzümün kötüye gittiğini anladığımda Stafine adlı kremi kullanmaya başladım. Yaklaşık 1 ay kadar kullandım ama vahim. Krem kurutsa bile yenisi çıkıyordu. Stres yaptıkça (bu arada eskiden de sivilcem vardı fakat bu kadar değil) bir gün kalktım sol tarafım komple beyaz uçlu iltihaplı sivilce. Sonra yine devam etti her gün 2 3 tane çıkmaya falan. Neden çıktığını çözemiyorum önerileriniz varsa lütfen yazın dostlar dayanamıyorum artık.

Dosya Ekleri

• 0FD0E01C-CB8F-48D5-B0ED-06B517225DAA.jpeg
    0FD0E01C-CB8F-48D5-B0ED-06B517225DAA.jpeg
    114,9 KB · Görüntüleme: 298
  • 19545134-815A-4E96-9D68-97A61C31A92D.jpeg
    19545134-815A-4E96-9D68-97A61C31A92D.jpeg
    114,6 KB · Görüntüleme: 239
Son düzenleyen: Moderatör:
Dermatoloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.Bende daha fazla sivilce vardı 4 aydır roccatune kullanıyorum ilk aydan sivilcelerimi geçirmeye başlamıştı.Ama kafanıza göre kullanmayın doktor onayıyla kullanın.

Benim uyguladığım tedaviler bunları geçirmeyecek değil mi? Limon asprin vesaire?
Krem vs. ile yüzündeki sivilcelerden kurtulan görmedim. Büyük ihtimalle sizin kullandığınız kremlerde sadece yatıştırmak amaçlı olacaktır. 16 yaşınızı geçtikten sonra doktorunuz Roaccutane adlı ilacı gerekli kontrolleri yaptıktan sonra size verecektir diye düşünüyorum. Onu da 6 ay kadar düzenli kullandıktan sonra yüzünüzdekilere elveda diyebilirsiniz.

Krem vs. ile yüzündeki sivilcelerden kurtulan görmedim. Büyük ihtimalle sizin kullandığınız kremlerde sadece yatıştırmak amaçlı olacaktır. 16 yaşınızı geçtikten sonra doktorunuz Roaccutane adlı ilacı gerekli kontrolleri yaptıktan sonra size verecektir diye düşünüyorum. Onu da 6 ay kadar düzenli kullandıktan sonra yüzünüzdekilere elveda diyebilirsiniz.
Şimdiye kadar Limon sürdüm ama iz bıraktığını söylediler. 2 gün falan sürdüm sadece bir sıkıntı olur mu? Yani şimdi komple tüm saçma tedavileri bırakıp en kısa zamanda cildiyeye gitmeliyim değil mi?

Roaccutane kullanabilirsin. Kan sonuçlarında herhangi bir sıkıntı çıkmazsa doktor kesinlikle verecektir. Denildiği kadar ağır bir ilaç değil. Hatta düzenli olarak dudak kremini sürüp günde 4 5 litre su içersen dudaklarında kuruma bile olmuyor. İnsanların dudakları baya kötü olur genelde ama benim önceden nasılsa hala öyle. Sadece biraz bel ağrısı yaptı bende oda karantinadan bile olabilir. Şuanda 5. Ay bugün bitti. Yüzümde 0 sivilce var. İnsanların ilaç hakkında dediklerini pek umursama herkes çok fazla abartıyor. İlaç tedavisi bittikten sonra bebek poposu gibi parlak yumuşak bir yüze sahip oluyorsun. Yaz aylarında kullanmanı tavsiye etmiyorum cildin çok hassaslaşıcak.

Geri
Yukarı