Siyah Ekran Sorunlarını Çözen AMD Adrenalin 20.2.2 Sürücüsü Çıktı

Sapphire kullanıyorsanız donanımsal sorun yaşıyor olma ihtimaliniz yüksek. Ben Sapphire tavsiye etmem. Bunu da her fırsatını bulduğumda bas bas bağırırım. Ama Sapphire tavsiye eden arkadaşları bu konularda pek göremeyiz nedense 😏
Hocam çevremdekiler Sapphire öneriyor ne gibi sıkıntıları var Sapphire kartların?

Hocam çevremdekiler Sapphire öneriyor ne gibi sıkıntıları var Sapphire kartların?

Ben şu anda güncel sürüm olan 20.4.2 kullanıyorum fakat oyunlarda ekran dalgalanıyor ve siyah ekran belirip PC kilitleniyor. Reset atmaktan başka bir şey yapamıyorum. Sapphire RX 5700 Nitro+ Special Edition kullanıyorum. Eski sürüme dönmeli miyim?
Aynı kart bende var 20.4.2 den önce önerilen sürümde siyah ekran yememiştim 20.4.2 de yemeye başladım 1-2 günde bir defa, valorantta zaten 5 dakikada bir yiyordum dün 20.2.2 ye döndüm.

Sapphire kullanıyorsanız donanımsal sorun yaşıyor olma ihtimaliniz yüksek. Ben Sapphire tavsiye etmem. Bunu da her fırsatını bulduğumda bas bas bağırırım. Ama Sapphire tavsiye eden arkadaşları bu konularda pek göremeyiz nedense 😏
Recep Bey buradayım uzun süredir kullanıyorum WHQL sürücüler ile kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Tavsiye etmiyor olabilirsiniz buna itirazım yok ama uluslararası çapta bir teknoloji alanın yöneticisiniz ve söylediğiniz şeyler bir çok insanı etkileyebilir. Alalade yoldan geçen biri değilsiniz bu konuda.

Bu nedenle tavsiye etmem gibi sade mesnetsiz cümleler sizler gibi yöneticiler için kendi şahsımca yeterli değil. Yurt dışında da bir çok sizler gibi bu platformda olan insanlar var. Tavsiye ederler veya etmezler ama incelemelerde bulunurlar ve eksikleri ile yeterliliklerini bilimsel açıdan ortaya koyuyorlar.

Örnek verecek olursak RX 5700 XT için MSI Gaming X modellerin de termal pedlerin yarım konulmasıyla ilgili bir durum söz konusuydu ve bundan çokça bahsettiler. Sizde aynı kartı incelediniz fakat bununla ilgili bir durumdan bahsetmediniz? Size gelen üründe mi bu problem yoktu yoksa vardı fakat görmezden mi geldiniz? Bilinen böyle bir problemin size incelemeye gelen kartta ne durumda olduğundan hiç bahsetmediniz. Politik davrandınız, haberiniz yokmuş gibi davrandınız.

Peki Sapphire kart alıp inceleme yaptınız mı? Evet bu kartlar da böyle sorunlar var inceledik gördük dediğiniz bir inceleme bulamadım. Gönül ister ki sponsorluk vesilesi ile gelmese bile, koskoca bir firmaya bu tarz cümleleri kullanabilmek için gerekirse parasını verip incelemek gerekmez mi?

Bu noktada reklam, sponsorluk ücretleri tabii ki sizler için önemlidir. Mevcut durum da teknoloji ile olan ilişkiniz ve mevcut deneyimleriniz de göz önünde olduğunda bilgi tecrübeniz konusunda kimsenin bir söz hakkına da sahip olduğunu düşünmüyorum.

Ama bir nokta da objektif olmak gerekmez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı