Siyah kalem kullanılan çizim tekniğinin adı nedir?

Yamete Kudasai

Kilopat
Makaleler
4
Merhaba, canım sıkıldığı için baka baka şöyle bir şey çizmiştim. Çizim hakkında hiçbir şey bilmediğimden bu tarz çizimlere ne ad verildiğini öğrenmek istiyorum. Ayrıca Matematik testi çözerken kullandığım 0.7 uçlu kalemimle çizdiğim için beni daha rahat ettirecek kalem arayışındayım. Bu teknikte çizmeyi anlatan Youtube kanalı varsa da atarsanız güzel olur.

Dosya Ekleri

• ofu5ywdu5kt41.png
    ofu5ywdu5kt41.png
    134,3 KB · Görüntüleme: 83
  • 4.jpg
    4.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 83
Karakalem olması lazım. Severim.

Karakalem kalemleri diye aratırsanız bulabilirsiniz. Füzen kalem, 2B ve 8B kalem kullanılır genelde. Çok çeşit var.

Bu kanal sayesinde başladım, yıllardır takip ederim.

Son düzenleme:
Ben de 2. soruya değineyim bari. Kalem olarak Rotring 500 kesinlikle tavsiye ederim. Tek eksisi cepte taşınabilmesi için ucu içeri girmiyor. Tam bütçenizi söylerseniz kalemler hakkında yardımcı olabilirim.

Ben de 2. soruya değineyim bari. Kalem olarak Rotring 500 kesinlikle tavsiye ederim. Tek eksisi cepte taşınabilmesi için ucu içeri girmiyor. Tam bütçenizi söylerseniz kalemler hakkında yardımcı olabilirim.
Kalemlerin fiyatlarına hiç bakmadığım için bütçe belirlemedim kendime. Ucuz yollu fiyat/performans olması yeterli. Taşıma yapmayacağım masamda duracak.

Yeni konular

Geri
Yukarı